Жири допомагають схуднути? Роль здорових жирів у харчуванні

Часто люди, які прагнуть схуднути або дотримуються здорового харчування, намагаються виключити жири зі свого раціону. Однак це серйозна помилка. Жири відіграють важливу роль у функціонуванні організму та необхідні для підтримки здоров’я.

Чому важливо вживати жири?

Жири – така ж важлива складова раціону, як білки й вуглеводи. Від них не варто відмовлятися, навіть якщо вам дуже потрібно позбавитися зайвої ваги. Помірна кількість жирів у щоденному меню підтримує роботу нервової та ендокринної систем, покращує кровообіг. Крім того, жири сприяють збереженню краси та пружності шкіри.

Проте обсяг жирів у денному раціоні не повинен перевищувати 30% загальної споживаної енергії. При цьому насичені жири повинні становити не більше ніж 10% цього показника, а трансжири — менше за 1%. Отже, жири треба споживати усвідомлено, відрізняючи шкідливі від корисних.

Які жири є корисними, а які – ні?

До корисних належать моно- і поліненасичені жири. Мононенасичені жири містяться в рослинних оліях (оливковій, арахісовій, кунжутній, лляній); горіхах (кеш’ю, мигдалі, пекані, фісташках); авокадо. На поліненасичені жири багаті певні види риби (лосось, тунець, оселедець, сардини); волоські горіхи; різне насіння (соняшникове, гарбузове, лляне, кунжут).

Некорисними є насичені жири (незбиране коров’яче молоко, жирні види м’яса та птиці, сало, вершкове масло, твердий сир тощо) та трансжири (містяться переважно у випічці, смажених стравах, як-то картопля фрі, маргарині та інших продуктах). Ці жири є причиною надмірної ваги, підвищення рівня «поганого» холестерину в крові, а також є факторами ризику  виникнення серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. Тому рекомендовано повністю виключити з раціону трансжири, а споживання насичених жирів обмежити.

Найкраще для здоров’я буде замінити насичені жири ненасиченими.

Кілька порад щодо вживання жирів:

Їжте менше жирного м’яса, особливо червоного.  Коли готуєте страви з м’яса, зрізайте з нього жир, а з птиці знімайте шкіру.

Спробуйте не смажити страви, а запікати, варити, тушкувати або готувати на пару.

Додавайте в салати насіння — соняшникове, гарбузове, кунжут, льон.

Намагайтеся обмежити споживання сала й вершкового масла. Натомість обирайте для приготування їжі соняшникову, оливкову чи кунжутну олію, але невелику кількість і необроблену, тобто холодного віджиму.

Відмовтеся від вживання трансжирів. Для цього уникайте обробленої та смаженої їжі: пончиків, бісквітів, пиріжків, замороженої піци, крекерів, цукерок тощо. Зважайте на склад продуктів. Якщо знайшли серед інгредієнтів  гідрогенізовану олію, а саме вона містить трансжири, то таких продуктів варто уникати.

За можливості додайте у раціон авокадо, горіхи, морську рибу.

Ці прості рекомендації дозволять збалансувати свій раціон. Дотримуйтеся цих порад — і зможете укріпити здоров’я, зменшити ризик виникнення серцево-судинних хвороб, продовжити тривалість життя та покращити його якість.

The post Жири допомагають схуднути? Роль здорових жирів у харчуванні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Вчені дослідили вплив алкоголю на прийняття рішень у чоловіків і жінок

Алкоголь може по-різному впливати на поведінку чоловіків і жінок, змінюючи нейронні процеси, які беруть участь у прийнятті рішень. Такого висновку дійшли дослідники з Техаського університету в Ель-Пасо (UTEP), про що повідомило видання Earth.com. Команда під керівництвом доктора Александра Фрідмана розробила спеціальну експериментальну модель RECORD (Reward Cost Decision-making), щоб дослідити вплив алкоголю на вибір у самців […]

Прожитковий мінімум в Україні: одна куртка на три роки

В Україні офіційні норми прожиткового мінімуму залишаються далекими від реальності. Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи чинні стандарти споживчого кошика та фінансові розрахунки, які використовуються для визначення державної підтримки. Згідно з діючими нормативами, підлітку в Україні належить одна зимова куртка на три роки, а також одна демісезонна куртка — теж […]

Чому не можна запивати ліки кавою: список небезпечних поєднань

Ранкова чашка кави — звичка, без якої багато хто не уявляє свій день. Але мало хто замислюється, що кава може впливати на ефективність лікарських препаратів. Дослідження показали: кофеїн змінює роботу шлунково-кишкового тракту, пришвидшуючи травлення та впливаючи на всмоктування активних речовин у кров. Фахівці попереджають: деякі ліки категорично не можна поєднувати з кавою. Розглянемо найпоширеніші приклади. […]

Скільки води потрібно пити щодня: нове дослідження спростовує популярний міф

Рекомендацію пити щодня два літри води знають усі. Її можна почути у спортзалах, від дієтологів та на сторінках фітнес-блогів. Проте велике міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Science, спростовує універсальність цієї поради. У проєкті взяли участь понад 5600 людей із 23 країн світу — від немовлят до людей похилого віку. На основі зібраних даних вчені дійшли […]