За яких умов Україна може піти на компроміс з Росією

Обговорення можливого мирного договору між Україною та Росією, ініційованого США, триває. Багато українців сприймають цей сценарій із занепокоєнням, адже такі угоди можуть передбачати поступки, зокрема територіальні. Водночас певні умови перемир’я можуть бути прийнятними, якщо вони забезпечать реальні гарантії безпеки.

Майор Національної гвардії України, офіцер секції планування бригади “Рубіж” Дмитро Кожубенко висловив свою позицію в ефірі “24 Каналу”. За його словами, будь-яке можливе припинення війни має супроводжуватися працюючими гарантіями безпеки, інакше Росія просто використає паузу для переозброєння та підготовки до нового наступу.

“Я воюю з 2014 року. І мені дуже важко сприйняти те, що ми можемо поступитися великою територією нашої країни. Але я розумію, що ми дійсно не витягуємо цю катку. Ми значно слабші. І я вже бачив Мінськ, я бачив підписання домовленостей з Росією. Я знаю, чого вони варті. Тому нам потрібні дійсно реальні гарантії безпеки, працюючі. А не ці обіцянки”, – зазначив Кожубенко.

Військовий підкреслює, що переговори можуть бути можливі, якщо не йтиметься про значні поступки в територіях, а повернення окупованих земель відбуватиметься дипломатичним шляхом.

“Ми можемо піти на перемовини, якщо отримаємо реальні гарантії безпеки та якщо поступки будуть мінімальними. Але далі, дипломатичним шляхом, наші території все одно повинні повертатися”, – додає Кожубенко.

Багато експертів вважають, що зустріч українських і американських представників у Саудівській Аравії цього тижня може бути ключовою для майбутнього війни. Видання The Times пише, що ця зустріч може стати останнім шансом для Володимира Зеленського налагодити відносини з Вашингтоном.

Зі свого боку, Financial Times повідомляє, що Київ спробує переконати США відновити військову допомогу та обмін розвідданими. Україна намагатиметься довести, що Зеленський готовий до компромісів, але не на умовах, які можуть стати катастрофічними для державності.

Попри міжнародний тиск, Україна не готова погоджуватися на умови, які можуть поставити під загрозу майбутнє країни. Головний акцент Києва – реальні гарантії безпеки, а не просто замороження конфлікту. Чи зможуть сторони знайти компроміс, стане зрозуміло після переговорів у Саудівській Аравії.

The post За яких умов Україна може піти на компроміс з Росією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

За перші три місяці 2025 року в ДТП загинуло понад 1200 українців

За даними Патрульної поліції України, лише за перші три місяці 2025 року в Україні сталося 9 574 дорожньо-транспортних пригоди. У цих аваріях загинуло 1 252 людини, ще 11 751 отримали травми різного ступеня тяжкості. Найбільше смертельних ДТП припало на березень. У січні зафіксовано 1 657 ДТП. Унаслідок аварій загинуло 235 людей, 2 029 отримали травми. […]

П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не ракетами, а переговорами. Політолог Андрій Миселюк попереджає: за лаштунками гучних заяв про мир Путін готує нову спецоперацію — спеціальну переговорну операцію (СПО). Її мета — не досягти компромісу, а нав’язати світу кремлівський сценарій завершення війни. І ключовим майданчиком для реалізації цього плану має стати Стамбул. На […]

День вишиванки єднає українців усього світу

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — свято, яке не має фіксованої дати, але має глибокий сенс. Це не державне і не церковне свято, а день, коли українці по всьому світу вдягають вишиванки — як символ своєї ідентичності, культури та любові до рідного краю. День вишиванки об’єднує людей різного віку, статусу […]

В законодавчих ініціативах Железняка виявили бізнес-інтереси його тестя-аграрія та Кормишкіна

Народного депутата від партії «Голос» Ярослава Железняка вже неодноразово звинувачували в лобіюванні інтересів бізнес-груп, зокрема — грального бізнесу та аграрного сектору. Проте аграрна тема займає в його діяльності особливе місце. І як виявилось — не без особистої зацікавленості. З перших днів у парламенті Железняк взявся за просування реформ у сфері сільського господарства — починаючи із […]