Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай

Військовослужбовці, які вже тривалий час перебувають на фронті, виснажені та прагнуть демобілізації. Водночас зниження мобілізаційного віку в Україні на сьогодні не є доцільним. Про це заявив начальник пункту управління батальйону безпілотних систем 4-ї бригади оперативного призначення “Рубіж” Євген Оропай в ефірі “Радіо Свобода”.

“Чи втомилися всі військовослужбовці, які проходять зараз службу? Так, втомилися. Чи вистачає нам кадрів для того, щоб втримувати лінію оборони, здійснювати певні ротаційні дії та забезпечувати передові позиції саме кваліфікованими спеціалістами? Ні, не вистачає, в нас завжди дефіцит кадрів. Тобто передня лінія бойового зіткнення завжди послаблена”, – сказав він.

За словами військового, армії потрібні молоді люди, в яких “гаряча кров”, які швидко вміють навчатися, які не мають протрузій, проблем зі спиною та колінами. Він зазначив, що 18-річні хлопці та дівчата зможуть швидко навчитися використовувати дрони.

“Але мінуси в тому, що 18 років – це трохи зарано для того, щоб побачити війну”, – наголосив Оропай.

За його словами, у молоді ще немає сімей та дітей, вони не продовжили свій рід.

“Ми переможемо в цій війні великою кров’ю та великими втратами. Я схиляюся до того, що у 18 років мобілізовувати зарано. Я дуже хочу ротації, бачити сім’ю, щоб війна якнайскоріше закінчилася, але не тою великою кров’ю, коли 18-річні хлопці, які не бачили життя, не вступили в шлюб і не мають дітей йшли до війська”, – підкреслив військовий.

Він наголосив, що ідею про пониження мобілізаційного віку навіть на рік не підтримує. Військовий вважає оптимальним мобілізовувати з 25 років, бо це вже досить зріла людина. При цьому підтримує ідею добровільного долучення до війська людей, яким менше ніж 25 років.

Відповідаючи на запитання з приводу того, що деякі народні депутати кажуть щодо можливості знизити мобілізаційний вік з 25 років на рік-два, Оропай зазначив, що нехай їх діти покажуть приклад.

“Якщо депутати кажуть, що можна понизити мобілізаційний вік на рік-два, то я хотів би запитати у більшості депутатів, де зараз їх сини. Коли буде сформований батальйон синів депутатів і я їх побачу на передовій, тоді я буду вважати, що треба відправляти 22-23 річних людей на передній край лінії зіткнення й виконувати поставлені бойові задачі. А сьогодні – 25 років. І давайте на цій цифрі зупинимося”, – сказав він.

Військовий зазначив, що в його підрозділі є 18 і 19 річні хлопці та дівчата, які прекрасно виконують поставлені бойові завдання, але їх не так багато. За його словами, не потрібно примусово мобілізували навіть в 20-22 роки.

“Людина без дітей, без сім’ї, яка не дала наступне покоління. Це до нічого хорошого не призведе, бо нація втрачатиме майбутнє в довгостроковій перспективі. Ми повинні відтворювати свій генофонд. Я б не хотів, щоб юні хлопці зараз виїжджали в інші країни, розуміючи, що їх можуть бусифікувати”, – наголосив військовий.

Як ми повідомляли, радник з нацбезпеки адміністрації президента США Джо Байдена Джейк Салліван вважає, що проблема з мобілізацією в Україні та з кількістю мобілізованих громадян розвивалася з плином часу. Вона стала більш гострою протягом минулого року, тому Україні доведеться ухвалити самостійне рішення про те, необхідно чи ні знизити мобілізаційний вік до 18 років.

Салліван також наголосив, що потреба України “мати можливість” повністю укомплектувати бригади й батальйони зростає в міру того, як США постачає величезну кількість боєприпасів і військової техніки.

The post Військові втомилися, але зниження мобілізаційного віку поки недоцільне – Євген Оропай first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Гвоздика: проста спеція з потужними лікувальними властивостями

Гвоздика — це не просто ароматна спеція, яка додає стравам пряного смаку. Висушені бутони тропічного дерева роду сізігіум вважаються справжнім джерелом користі для здоров’я, особливо для травної системи та ротової порожнини. Фахівці зазначають, що гвоздика стимулює секрецію слини, а також покращує м’язову діяльність шлунково-кишкового тракту, що робить її ефективною у боротьбі з розладами травлення. Пряність […]

Нове дослідження виявило небезпеку солодких газованих напоїв для метаболізму людини

Газовані напої зі смаком солодкої сахарози вже давно користуються популярністю серед мільйонів людей у всьому світі. Однак лікарі і вчені не втомлюються нагадувати про їхню шкоду для здоров’я. Нове дослідження підтвердило ще одну небезпечну сторону вживання таких напоїв — негативний вплив на обмін речовин. Фахівці Медичної школи Кека провели експеримент за участі 69 молодих людей […]

Мешканця Сумщини засудили умовно за оборону села від росіян

Тростянецький районний суд Сумської області виніс вирок мешканцю села Кам’янка Віталію Куколю, який під час російського вторгнення у 2022 році самотужки виготовляв вибухівку, щоб захистити свою громаду. Хоча суд визнав його винним у незаконному виготовленні зброї, чоловіка звільнили від покарання з випробувальним терміном в один рік. Як повідомляє «Суспільне Суми», за даними слідства, у березні […]

Українцям загрожує шокове зростання цін на воду через мільярдні борги

В Україні стрімко зростає фінансова криза у сфері водопостачання. За словами віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби, станом на 1 квітня 2025 року кредиторська заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства досягла 24,2 млрд грн, а борги населення — 9,2 млрд грн. Це ставить під загрозу стабільну роботу системи і наближає країну до суттєвого підвищення тарифів. Кулеба зазначив, що загальна заборгованість […]