Війна за потоки: у столиці можуть створити “департамент закупівель”

За інформацією наших джерел, в процесі боротьби за корупційні потоки столиці, у мера Києва Віталія Кличко вирішили створити новий “департамент закупівель” для комунальних підприємств, відібравши цю функцію у всіх без виключення департаментів КМДА.

За задумом команди Кличко, усі закупівлі в столиці контролюватиме один департамент, де ключові ролі займуть абсолютно нові люди – не з нинішньої системи КМДА, що має стати крахом для вибудуваної Миколою Поворозником схеми відкатів на закупівлях.

Нагадаємо, бюджет Києва – це майже 90 мільярдів гривень, з яких затрати на “зарплату, платежі за світло, газ, воду, тепло” становлять біля 70 відсотків. Решта 30 відсотків – це всілякі “закупівлі товарів, послуг, робіт”. Тобто бюджет для «освоєння» становить близько 25 мільярдів. За різними підрахунками сума відкатів становить у середньому 30 відсотків, тобто 8 мільярдів осідає в кишенях чиновників.

Як працює “відкатна схема” у столиці

Усі департаменти та районні адміністрації столиці складають бюджети, де вже закладені суми суми відкатів. Райони закладають власний відкат до 20 відсотків, з яких 5-7 відсотків йде на оплату силовикам та «іншим кураторам», 5-7 відсотків (залежно від домовленості з кураторами від Офісу) – на ОП, відсоток, що залишився, – на утримання голови району та його адміністрації.

Ще мінімум від 10-20 відсотків від суми договору закупівлі отримують у вигляді прибутку підрядники (якщо цих підрядників нав’язав профільний заступник мера, то 20 відсотків можуть перетворитися і на 25). Тобто реальні роботи, товари чи послуги коштують вдвічі дешевше.

Для того, щоб отримати гроші з бюджету, всі суми необхідно затвердити у ​​першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Там є чітка такса – 5 відсотків з будь-якого контракту, інакше не пройде. Але навіть після затвердження, ще 2-3 відсотки бере голова департаменту фінансів за виділення коштів, ще 1 відсоток департамент економіки за підтвердження видатків у планах, інакше на наступний рік плани “обрубають”, ще 5 відсотків забирає профільний заступник.

Таким чином, за інформацією джерел, створення “департаменту закупівель” перебудує всю “відкатну схему” та дасть змогу прибрати біля 30-35 відсотків відкатів на закупівлях, знизити ціни у підрядників ще на 10 відсотків та скоротити кількість співробітників у департаментах і районних адміністраціях.

Схожі статті

Гвоздика: проста спеція з потужними лікувальними властивостями

Гвоздика — це не просто ароматна спеція, яка додає стравам пряного смаку. Висушені бутони тропічного дерева роду сізігіум вважаються справжнім джерелом користі для здоров’я, особливо для травної системи та ротової порожнини. Фахівці зазначають, що гвоздика стимулює секрецію слини, а також покращує м’язову діяльність шлунково-кишкового тракту, що робить її ефективною у боротьбі з розладами травлення. Пряність […]

Нове дослідження виявило небезпеку солодких газованих напоїв для метаболізму людини

Газовані напої зі смаком солодкої сахарози вже давно користуються популярністю серед мільйонів людей у всьому світі. Однак лікарі і вчені не втомлюються нагадувати про їхню шкоду для здоров’я. Нове дослідження підтвердило ще одну небезпечну сторону вживання таких напоїв — негативний вплив на обмін речовин. Фахівці Медичної школи Кека провели експеримент за участі 69 молодих людей […]

Мешканця Сумщини засудили умовно за оборону села від росіян

Тростянецький районний суд Сумської області виніс вирок мешканцю села Кам’янка Віталію Куколю, який під час російського вторгнення у 2022 році самотужки виготовляв вибухівку, щоб захистити свою громаду. Хоча суд визнав його винним у незаконному виготовленні зброї, чоловіка звільнили від покарання з випробувальним терміном в один рік. Як повідомляє «Суспільне Суми», за даними слідства, у березні […]

Українцям загрожує шокове зростання цін на воду через мільярдні борги

В Україні стрімко зростає фінансова криза у сфері водопостачання. За словами віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби, станом на 1 квітня 2025 року кредиторська заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства досягла 24,2 млрд грн, а борги населення — 9,2 млрд грн. Це ставить під загрозу стабільну роботу системи і наближає країну до суттєвого підвищення тарифів. Кулеба зазначив, що загальна заборгованість […]