Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією

В Україні триває загальна мобілізація, і разом із нею посилюється контроль за дотриманням правил військового обліку. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093, який вносить низку змін до механізму притягнення до відповідальності військовозобов’язаних, що порушують мобілізаційне законодавство.

Новий закон передбачає кілька ключових нововведень. По-перше, запроваджується 50% знижка на штрафи для тих, хто добровільно погодиться з порушенням і оплатить штраф упродовж 10 днів. Це означає, що при стандартному штрафі у 17 000 гривень ухилянти зможуть відбутися сумою вдвічі меншою – 8 500 гривень. Сплатити штраф можна буде через додаток “Резерв+” або за допомогою “Укрпошти”.

По-друге, закон вводить автоматичне закриття справ для тих, хто добровільно йде на військову службу. Якщо військовозобов’язаний вже має відкриту справу через порушення військового обліку, але після цього вступає до лав ЗСУ, штрафи анулюються, а провадження закривається.

Окрім того, значно спрощується механізм накладання штрафів. Тепер їх можна буде виписувати без складання протоколу – достатньо факту повернення повістки з позначкою “відмова в отриманні” або “невручено”. Також штрафи тепер можуть розглядатися за місцем перебування військовозобов’язаного або на місці його затримання. Це означає, що після примусового доставлення до ТЦК ухилянти можуть одразу отримати штраф.

Нарешті, у разі несплати штрафу протягом 30 днів закон дозволяє примусове стягнення, зокрема арешт банківських рахунків порушника.

Юристи вважають, що ухвалені зміни не лише посилять дисципліну серед військовозобов’язаних, а й зроблять механізм контролю за мобілізацією жорсткішим. Фактично, ухилення від військового обліку тепер обійдеться ще дорожче, а уникнути відповідальності стане значно складніше.

The post Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Привілейовані старість: як спецпенсії з’їдають мільярди з Пенсійного фонду

Поки переважна більшість українських пенсіонерів виживає на 2–4 тисячі гривень на місяць, окремі представники «привілейованих» професій отримують пенсії, які в сотні разів перевищують ці суми. Судді, прокурори, чиновники — усі вони роками формували систему спецпенсій, яка нині перетворилася на одну з найбільших соціальних нерівностей в Україні. Про те, як виникла ця кланова модель, скільки реально […]

У Лубнах викрили адміністраторок Viber-групи про місця мобілізацій

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність двох мешканок міста Лубни, які в месенджері Viber поширювали інформацію про місця роботи працівників військкоматів та поліції. Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, восени 2024 року жінки створили спільноту в месенджері, де публікували локації мобілізаційних заходів, фіксуючи їх особисто на телефони. Учасниками групи були інші користувачі, […]

Військового засудили на 5 років за дезертирство

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок учаснику бойових дій, який понад дев’ять місяців був відсутній у своїй військовій частині без дозволу командування. Йдеться про уродженця міста Славута Хмельницької області Олександра Р., якого визнано винним у самовільному залишенні місця служби. Згідно з матеріалами справи, 7 серпня 2024 року Олександр Р. залишив частину без дозволу та […]

На Хмельниччині чоловік отримував пенсію за свого товариша

На Хмельниччині чоловіка, який отримував пенсію за померлого, засуджено за шахрайство. Про повідомляє обласна прокуратура. За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено вину 63-річного хмельничанина за фактами шахрайства, підроблення офіційного документа та його використання (ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Йому призначено покарання у виді двох […]