В Україні набуває розвитку “воєний туризм”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як пише швейцарське видання Sarganserländer, “воєнні тури” в Україну пропонують близько десятка українських компаній. Екскурсії здебільшого зосереджені на Києві та його передмістях, а їхня вартість становить від 150 до 250 євро.

При цьому частина прибутку від таких турів іде на армію, стверджує співзасновник однієї з туристичних компаній Дмитро Нікіфоров. Тим часом його колега з іншої туркомпанії Світозар Моїсеєв запевняє, що такі тури “не про гроші, а про спогади про війну” і мають насамперед освітнє значення:

“Вони подібні до вакцини, яка запобігає повторенню подібного”

Водночас, деякі турфірми доправляють своїх клієнтів мало не в зону бойових дій за тисячі євро. Наприклад, Нік Тан зі США в липні 2024 року прилетів до Харкова, що розташований за 20 кілометрів від лінії фронту і постійно піддається бомбардуванням.

“Я просто хотів це побачити, бо вважаю, що наше життя на Заході надто комфортне і легке”, – каже 34-річний любитель гострих вражень, який працює в нью-йоркській технологічній компанії. – “Вистрибувати з літаків, веселитися всю ніч і бити людей по обличчю – це більше не для мене. То що ж буде найкраще? Відправитися в зону бойових дій”.

Водночас автори матеріалу зазначають, що таке ставлення видається дивним жителям зруйнованого Ірпеня, які досі живуть у постійній небезпеці.

“Нещодавно дрон “Шахед” розбився за 300 метрів від мого будинку. У мене не було бажання випробувати щось подібне. Але якщо люди цього хочуть, це їхнє право”, – зазначив 52-річний Руслан Савчук.

При цьому депутатка місцевої ради Ірпеня Михайлина Скорик-Шкарівська зазначає, що більшість місцевих мешканців згодні з “чорним туризмом”, хоча є й противники цього. “Чому ви сюди приїжджаєте? Чому ви хочете побачити нашу печаль?”, – запитували туристів деякі українці.

Своєю чергою голова Національного агентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів порушує етичні питання воєнного туризму, тож агентство готує спеціальні курси підвищення кваліфікації для екскурсоводів.

Хоча з початку війни туристичні потоки в Україну впали і зараз обмежуються переважно діловими туристами, українська туристична індустрія вже готується до післявоєнного періоду, наприклад, укладаючи контракти з туристичними сервісами Airbnb і TripAdvisor.

“Війна привернула увагу до України, тепер хоча б нашу країну знають усі”, – констатує Олеськів.

Раніше Держтуризм розширив карту туристичних магнітів України – тепер їх уже 170.

Схожі статті

Телеведучий Микита Добринін розповів про розчарування після розлучення

Український телеведучий Микита Добринін вперше за тривалий час відверто розповів про свій емоційний стан після розлучення з блогеркою Дашею Квітковою. У дописі в Instagram шоумен зізнався, що попри спроби знову побудувати особисте життя, залишається самотнім. «Моя сексуальна фантазія номер один: зустріти своє кохання і більше ніколи не витрачати час на порожнє спілкування», — написав ведучий. […]

Українська гімнастка з тріумфом дебютувала на етапі Кубка світу

Українська гімнастка Таїсія Онофрійчук впевнено тріумфувала на етапі Кубка світу з художньої гімнастики в болгарській Софії. Для 16-річної спортсменки ця перемога стала дебютною на етапах Кубка світу у багатоборстві, і, схоже, далеко не останньою. Онофрійчук стала найкращою одразу в усіх чотирьох дисциплінах кваліфікації: з обручем, булавами, м’ячем і стрічкою. За підсумками виступів вона набрала 114.450 […]

Компанія «Фармак» продав армії ліки дорожче, ніж в аптеці

Компанія «Фармак», один із найбільших фармвиробників в Україні, опинилася в центрі нового скандалу: згідно з даними з платформи Prozorro, фірма реалізувала Міністерству оборони розчин для ін’єкцій за ціною у 597 грн за упаковку — на 40% дорожче, ніж в українських аптеках, де той самий препарат коштує від 423 грн. Військовий госпіталь, який закупив препарати, підпорядковується […]

Іспанський легіонер розповів про реалії війни в Україні

Іноземні добровольці, які долучилися до боротьби України проти російської агресії, не завжди мають романтичне уявлення про війну. Один із таких – іспанський солдат, який воює у складі Збройних сил України. В інтерв’ю іспанському виданню El Periodico він розповів про корупцію, несправедливий розподіл ресурсів і напруження між командирами та рядовими бійцями. За словами іноземного військового, ключова […]