В київського прокурора знайшли незадекларовані статки на мільйони гривень

Колишній заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДМС Києва та області Дмитро Петров, який повернувся на посаду заступника начальника департаменту міжнародного-правового співробітництва Офісу генпрокурора, задекларував готівкові заощадження у розмірі близько 10 мільйонів гривень.

Ці дані вдалося встановити завдяки аналізу його попередніх декларацій, які залишилися у відкритому доступі, попри те, що НАЗК прибрало декларації скандального чиновника з публічного доступу.

За офіційними даними, Петров мешкає в заможному передмісті Києва – селі Ходосівка, Обухівського району. В його власності два будинки:

  • 222,1 кв. м (зареєстрований 13 вересня 2017 року)

  • 150,4 кв. м (зареєстрований 15 серпня 2018 року)

Вартість нерухомості не вказана, а місце розташування позначене як “невідомо”, що може свідчити про свідоме неповне заповнення декларації.

Дружина прокурора, Людмила Приходько, також володіє нежитловими приміщеннями:

  • 48,4 кв. м, куплене у вересні 2019 року за 1,95 млн гривень

  • 54,1 кв. м, куплене у жовтні 2019 року за 1,13 млн гривень

Найцікавішим активом родини є 54 земельні ділянки, придбані з травня 2021 по серпень 2022 року. З них лише одна належить самому прокурору, тоді як решта 53 оформлені на членів родини. Загальна вартість ділянок, де вона була вказана, склала 3,85 млн гривень.

У грудні 2021 року родина Петрова придбала кілька великих земельних ділянок по 20 тисяч квадратних метрів кожна за близько 76 тисяч гривень за ділянку. Така вартість виглядає аномально низькою для Київської області.

З декларації видно, що родина Петрових має одразу кілька дорогих авто:

  • Volvo XC (2021) – 1,72 млн гривень

  • Renault Sandero (2021) – 490 тис. гривень

  • Volvo XC90 (2021), що належить дружині – 2 млн гривень

Також у родині є генератор FDG18.1K3 за 263 тис. гривень, а Людмила Приходько володіє годинником Rolex вартістю 242 тис. гривень.

У 2022 році Петров заробив 620 тис. гривень зарплати. Крім того, він отримав 416 тис. гривень від продажу майна (від Кльови П.М.), 180 тис. гривень від Токарського О.А. і 10,3 тис. гривень соціальної допомоги.

Дружина прокурора теж мала чималі доходи:

  • 822 тис. гривень від підприємницької діяльності

  • 453 тис. гривень за оренду майна

  • 1,67 млн гривень від продажу нерухомості

  • 6,5 тис. гривень отримала через “єПідтримку”

Найбільш вражає обсяг готівкових заощаджень:

  • У самого Петрова – 74,3 тис. доларів

  • У його дружини – 132 тис. доларів, 89 тис. євро та 20 тис. фунтів стерлінгів

Сумарно ці активи складають приблизно 10 мільйонів гривень.

Цікава деталь – 2 грудня 2024 року Петров подав декларацію перед звільненням, у якій усі розділи про майно, доходи та фінанси позначені як “інформація відсутня”.

Закон дозволяє не повторювати інформацію про активи, якщо вони не змінилися з часу подачі попередньої річної декларації. Проте повна відсутність даних у всіх розділах може свідчити як про технічну помилку, так і про свідоме приховування майна.

У 2024 році Петров здійснив два продажі рухомого майна (21 березня і 22 вересня) та дві покупки (4 вересня і 12 вересня), але вартість угод не вказав.

Попередня посада Петрова в Державній міграційній службі пов’язана з потенційними корупційними ризиками – видачею паспортів, дозволів на проживання тощо.

Без офіційних даних про доходи у 2024 році складно сказати, чи має його звільнення зв’язок із дивним нарощенням активів. Але наявність мільйонних заощаджень, великої кількості нерухомості та приховування даних у декларації залишають чимало запитань, які мали б зацікавити антикорупційні органи.

The post В київського прокурора знайшли незадекларовані статки на мільйони гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

5 квітня: День совісті, супу та першої Конституції України

5 квітня в Україні та світі відзначають одразу кілька пам’ятних дат — День створення першої Конституції України, Міжнародний день совісті та навіть Міжнародний день супу. У церковному календарі сьогодні вшановують мученика Феодула-читця, який прийняв смерть за віру. Що сьогодні за церковне свято 5 квітня в церковному календарі – день пам’яті Феодула-читця. Він був читцем у […]

Фальшиві довідки за 14 тисяч: судять посадовицю ТЦК на Закарпатті

У Закарпатській області передано до суду справу щодо масштабної схеми незаконного оформлення документів про непридатність до військової служби. Серед фігурантів — співробітниця терцентру комплектування Оксана Лівик, яку слідство вважає однією з організаторок злочинної групи. Про це повідомив журналіст Віталій Глагола з посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Західного регіону. За даними правоохоронців, група діяла […]

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]