Українські легкоатлети завоювали золоту і дві бронзові медалі на чемпіонаті Європи

У неділю, 18 травня, у чеському місті Подебради відбувся командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби. Збірна України завершила виступ із трьома нагородами, а головною героїнею стала Людмила Оляновська, яка здобула «золото» на дистанції 20 км. Це перше в історії українське «золото» серед жінок на цій дистанції на командному чемпіонаті Європи.

Оляновська подолала дистанцію за 1:27:56 — це найкращий результат сезону. Француженка Клеменс Беретта, яка стала другою, фінішувала лише на дев’ять секунд пізніше й встановила новий національний рекорд Франції. Третьою стала ще одна представниця Франції — Полін Стей.

Сумарний результат чотирьох українських учасниць змагань — Людмили Оляновської, Марії Сахарук, Олени Собчук та Валерії Шоломіцької — забезпечив нашій збірній третє місце в командному заліку на 20 км. Це вже третій поспіль подіум українок у цій дисципліні: після «срібла» у 2021 та 2023 роках — «бронза» у 2025-му.

Ще одну бронзову медаль для України виборола юніорська команда (категорія U-20) на дистанції 10 км. Роман Горбачов фінішував сьомим (42:38), Едуард Муравський — десятим з особистим рекордом (42:56), а Ілля Тишкевич — двадцятим (44:53). Ці результати забезпечили третє місце серед команд.

Окрім того, два нових національних рекорди України встановили Ганна Шевчук (2:42:41) і Сергій Світличний (2:30:00) на дистанції 35 км. Вони хоч і не здобули медалей, але показали видатні особисті результати.

Українська збірна вкотре довела, що залишається серед лідерів європейської спортивної ходьби, демонструючи стабільність і високий рівень підготовки навіть у найскладніших умовах.

Схожі статті

Привілейовані старість: як спецпенсії з’їдають мільярди з Пенсійного фонду

Поки переважна більшість українських пенсіонерів виживає на 2–4 тисячі гривень на місяць, окремі представники «привілейованих» професій отримують пенсії, які в сотні разів перевищують ці суми. Судді, прокурори, чиновники — усі вони роками формували систему спецпенсій, яка нині перетворилася на одну з найбільших соціальних нерівностей в Україні. Про те, як виникла ця кланова модель, скільки реально […]

У Лубнах викрили адміністраторок Viber-групи про місця мобілізацій

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність двох мешканок міста Лубни, які в месенджері Viber поширювали інформацію про місця роботи працівників військкоматів та поліції. Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, восени 2024 року жінки створили спільноту в месенджері, де публікували локації мобілізаційних заходів, фіксуючи їх особисто на телефони. Учасниками групи були інші користувачі, […]

Військового засудили на 5 років за дезертирство

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок учаснику бойових дій, який понад дев’ять місяців був відсутній у своїй військовій частині без дозволу командування. Йдеться про уродженця міста Славута Хмельницької області Олександра Р., якого визнано винним у самовільному залишенні місця служби. Згідно з матеріалами справи, 7 серпня 2024 року Олександр Р. залишив частину без дозволу та […]

На Хмельниччині чоловік отримував пенсію за свого товариша

На Хмельниччині чоловіка, який отримував пенсію за померлого, засуджено за шахрайство. Про повідомляє обласна прокуратура. За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено вину 63-річного хмельничанина за фактами шахрайства, підроблення офіційного документа та його використання (ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Йому призначено покарання у виді двох […]