Україні бракує 4,5 млн працівників

Україна стикнулася з однією з найгостріших демографічних криз у своїй історії. Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник під час телемарафону підкреслив, що країна вже зараз потерпає від критичного скорочення населення. Згідно з його даними, на десять українок народжується лише близько семи дітей, тоді як для збереження чисельності населення цей показник має складати 22 дитини.

“Через таку ситуацію про повернення до 40 або 52 мільйонів населення не може бути й мови,” – наголосив Воскобойник. Щороку населення скорочується на 250-300 тисяч осіб, що лише поглиблює кризу.

На думку віцепрем’єр-міністра України Олексія Чернишова, країні бракуватиме 4,5 млн працівників до 2035 року, що становить одну з найсерйозніших загроз для економічного розвитку. Зі слів Чернишова, це викликано не лише низькою народжуваністю, але й старінням населення та масовою міграцією.

Значна частина українців, які виїхали за кордон через війну, не планують повертатися. Ба більше, за прогнозами, ще 2 мільйони осіб залишать ринок праці внаслідок вікових змін.

Воскобойник вважає, що єдиним виходом із демографічної кризи є залучення трудових мігрантів. На його думку, такі працівники не лише допоможуть економіці, але й можуть інтегруватися в українське суспільство, ставши його повноцінною частиною.

“Ми маємо задуматися, як розвивати економіку та забезпечити її відновлення після війни,” – наголошує Воскобойник.

Олексій Чернишов окреслив три ключові напрямки для скорочення дефіциту робочої сили:

  1. Збереження та розвиток внутрішнього людського капіталу.
    Це включає покращення умов праці, стимулювання зайнятості та підтримку молоді.
  2. Повернення українців із-за кордону.
    Уряд планує створити мотиваційні програми для тих, хто виїхав.
  3. Залучення іноземної робочої сили.
    Для цього необхідно адаптувати законодавство, створити сприятливі умови для іноземців і їхніх родин.

Чернишов також наголосив, що розв’язання проблеми дефіциту робочої сили неможливе без підвищення продуктивності праці. Це потребує інвестицій, розвитку інновацій та підтримки бізнесу.

Для виживання та швидкої відбудови України уряд ставить амбітну мету – подвоїти ВВП країни упродовж наступного десятиліття. За словами Чернишова, для цього економіка має зростати на 7% щорічно, що є великим викликом, але можливим за умови ефективного вирішення проблем із робочою силою.

Сьогодні дефіцит кадрів стає основним бар’єром для розвитку. Щоб подолати його, країна потребує рішучих кроків у демографічній, економічній і соціальній політиці.

The post Україні бракує 4,5 млн працівників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Цієї ночі ППО пропустила рекордну кількість ракет

У ніч на 7 квітня українська протиповітряна оборона перехопила рекордно низьку кількість російських ракет. Про це повідомило джерело в Генеральному штабі ЗСУ. За його словами, українські військові вперше за довгий час були змушені вибирати, які цілі збивати, а які — свідомо пропускати. Найбільше занепокоєння викликає ситуація у Києві. Столиця, яка ще донедавна вважалася найбільш захищеною […]

Марина Голд зі “Холостяка” вийшла заміж в США

Учасниця 12-го сезону романтичного шоу “Холостяк” Марина Голд офіційно вийшла заміж. Про це вона повідомила 4 квітня у своєму Instagram, опублікувавши зворушливе відео з весільної церемонії, яка відбулася на узбережжі Малібу. «Сім’я Доманецьких 04.04.2025. І ось я у фаті та білій сукні, стою в Малібу на прекрасному заході сонця. Перед тобою, моя рідна душа. Я […]

Експерт заявив, що Росія не здатна виробляти по 500 “шахедів” щодня

Російські заяви про можливість запускати по 500 дронів “шахед” на добу є перебільшенням і не підтверджуються реальними темпами виробництва. Про це заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі “Фабрики новин”. За його словами, російське виробництво “шахедів” наразі перебуває на рівні 85–90 одиниць, і підняття обсягів до 500 виглядає малоймовірним. “Судячи з балансу, що вироблено, що […]

У Києві за пів року подорожчав кожен «квадрат» квартири на понад 7 тисяч гривень

За останні пів року квартири на вторинному ринку Києва суттєво здорожчали. Середня вартість одного квадратного метра зросла на 12,86% – із 56 860 до 64 173 грн. У перерахунку це понад 7 100 грн за «квадрат». Такі дані наводить сервіс M2bomber. Порівняно з минулим роком ціни на житло в столиці зросли на 8,91% – або […]