Українці потрапили під обмеження нової міграційної політики ФРН

Уряд Німеччини ухвалив рішення тимчасово припинити прийом нових біженців за програмою переселення, що координується Управлінням ООН у справах біженців. Про це повідомляє видання Handelsblatt із посиланням на офіційні джерела у федеральному міністерстві внутрішніх справ.

Обмеження зачіпають і українців, які досі могли переїжджати до ЄС за гуманітарними квотами. Йдеться про так званих “особливо вразливих осіб”, яких переселяли до Німеччини за результатами безпекової перевірки та співбесіди з німецькими посадовцями. Тепер нові зобов’язання щодо прийому біженців Німеччина брати на себе не буде, окрім випадків, які перебувають на завершальних етапах оформлення.

Це рішення стало наслідком політичних переговорів між провідними партіями країни — ХДС, ХСС та СДПН. У коаліційній угоді партнери вже домовилися про припинення добровільних федеральних програм прийому біженців та відмову від запуску нових аналогічних ініціатив.

Попри це, зобов’язання, взяті раніше, ще діють частково. Так, Німеччина пообіцяла надати 13 100 місць для переселенців у 2024–2025 роках. Станом на сьогодні в рамках програми вже прийнято понад п’ять тисяч осіб, серед яких не лише українці, а й сирійці, які переїхали згідно з домовленістю ЄС та Туреччини 2016 року.

Тим часом кількість заяв на притулок у Німеччині різко зменшилася. За даними Welt, у першому кварталі 2025 року рівень поданих клопотань впав на 41% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це може свідчити про зміну загальної політики щодо біженців або зменшення потоків через політичні фактори.

У Берліні також не приховують занепокоєння щодо можливого нового потоку українських біженців. Причиною цього може стати зміна зовнішньої політики США, зокрема — скорочення військової допомоги Україні адміністрацією Дональда Трампа. На думку експертів, це може стимулювати нову хвилю міграції з України до північної Німеччини.

Водночас, частина німецького суспільства занепокоєна не лише соціальним навантаженням, але й безпековими викликами. У Німеччині також посилюється критика на адресу Вашингтона, оскільки країна зберігає частину своїх золотих резервів у США, і нинішня геополітична ситуація викликає питання щодо їхньої безпеки.

На тлі загального посилення напруги в Європі, очільник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко наголосив, що більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, поки не готові до можливого конфлікту з Росією. За його словами, німецьке суспільство демонструє пасивність і неготовність до серйозних змін.

Схожі статті

США навмисно допустили витік інформації стосовно своїх претензій на Запорізьку АЕС

Як повідомляють наші джерела, адміністрація Дональда Трампа навмисно допустила витік інформації у ЗМІ стосовно своїх претензій на контроль Запорізької АЕС. Нагадаємо, у  The Wall Street Journal вийшла велика стаття стосовно мирного врегулювання, в основі якого має бути відмова України від планів вступу до НАТО, визнання анексії Криму Росією та створення нейтральної території навколо ЗАЕС під […]

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата просто у дворі

У місті Кам’янське на Дніпропетровщині стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї просто у дворі житлового будинку. Місцеві пабліки повідомляють, що чоловік відкрив стрілянину з автомата, і все це відбувалося поруч із дитиною. На оприлюдненому відео зафіксовано конфлікт між двома чоловіками, під час якого третій намагається підійти ззаду і забрати автомат. Саме в цей момент пролунали […]

Що святкують в Україні та світі 21 квітня: календар пам’ятних дат

Сьогодні віряни вшановують пам’ять святого священномученика Януарія та його соратників, які загинули за віру в III столітті. У світі відзначають одразу кілька важливих дат — зокрема, Всесвітній день творчості та інновацій, Міжнародний день коноплі та День кроншнепа. Цей день також має значення в історії України та світу. Церковне свято Святий Януарій, пам’ять якого вшановують 21 […]

Мобілізація — не про справедливість, а про вибір: військовий Віктор Трегубов про страх, обов’язок і силу змін

Війна не знає справедливості — вона її знищує першою. Саме тому говорити про “справедливу” мобілізацію безглуздо, вважає військовослужбовець і журналіст Віктор Трегубов. В Україні мобілізація досі залишається доволі ліберальною, але й вона наштовхується не стільки на страх смерті, як на інший — більш глибокий і людський — страх перед змінами. Серед усіх аргументів, що супроводжують […]