Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році.

Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж року було укладено понад 8,3 мільйона кредитних договорів. Найактивніше позики брали у третьому кварталі — приблизно 729 тисяч кредитів щомісяця. Наприкінці року цей показник знизився до 691 тисячі, але попит на швидкі гроші залишився стабільно високим.

Нарощення позик супроводжувалося зростанням заборгованості. За перші три квартали 2024 року борг українців перед мікрофінансовими організаціями виріс із 9,3 мільярда до 18,47 мільярда гривень. Наприкінці року сума знизилася до 15,77 мільярда, але загалом залишилася у 1,7 раза вищою, ніж на початку року.

Попри часткове погашення кредитів у кінці 2024-го, фінансове навантаження на населення продовжує зростати. Збільшення середнього чека свідчить про те, що українці потребують більших сум для покриття базових витрат, не маючи достатньо власних коштів.

На тлі цього з’являються і шахрайські схеми. Національний банк України визнав діяльність онлайн-сервісу BitCapital незаконною. Платформа маскувала видачу гривневих позик під кредити у криптовалюті Tether (USDT), фактично обходячи фінансове регулювання. Внаслідок цього постраждали щонайменше 700 осіб.

Мікрокредитування залишається популярним інструментом виживання, але водночас — джерелом зростаючих фінансових ризиків для мільйонів громадян.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]

Керівник Сумського ДПС проводить кадрове очищення місцевого «осередку Монако»

Затримання Миколи Оленича — ще один епізод у процесі масштабного очищення Головного управління ДПС у Сумській області. Цей кейс став логічним продовженням антикорупційних дій правоохоронців та внутрішніх рішень керівництва, спрямованих на знищення тіньових схем у податковій. За останні місяці орган залишили або були затримані одразу кілька ключових фігурантів гучних справ: Олена Хотенко Олександр Артем’єв Артем […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]