Україна створює власні системи проти гіперзвукових ракет “Кинджал” і “Циркон”

Українські фахівці активно працюють над створенням зенітно-ракетних систем, здатних знищувати гіперзвукові цілі, зокрема російські ракети типу “Кинджал” і “Циркон”. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло Паліса в інтерв’ю азербайджанському агентству Report.

За його словами, частина таких розробок уже пройшла бойове випробування. Наразі зусилля спрямовано на створення технологій, здатних нейтралізувати не лише гіперзвукові, а й балістичні та аеробалістичні ракети.

Паралельно з цим, в Україні розробляють ефективні й порівняно недорогі засоби протидії дронам-камікадзе, передусім “Шахедам”. Деякі з них перебувають на фінальній стадії випробувань і найближчим часом будуть застосовані в реальних бойових умовах.

Паліса також повідомив, що майже половина потреб Збройних сил у озброєнні вже забезпечується вітчизняним виробництвом – самостійно або у форматі спільних проєктів з міжнародними партнерами. Уряд готовий розширювати виробничі потужності у співпраці з союзниками.

На цьому фоні, за словами Паліси, Україна уважно аналізує зміни в обсягах зовнішньої допомоги. Зокрема, нещодавня затримка у поставках зі США стала серйозним сигналом для влади. Водночас, країна має стратегію дій у разі зменшення підтримки ззовні, що включає розвиток незалежного оборонного виробництва.

У контексті мирного врегулювання конфлікту, українська сторона заявляє про готовність до переговорів, однак виключає можливість капітуляційних умов. Останній раунд перемовин у Стамбулі був зосереджений на гуманітарних питаннях — обміні полоненими, передачі тіл загиблих і поверненні викрадених дітей. Домовленості про припинення вогню досягнуто не було.

За словами Паліси, російська сторона продовжує наполягати на неприйнятних умовах, які не відповідають реальній ситуації на фронті.

Схожі статті

Як зберегти здоров’я щитовидної залози: поради без ліків

Щитовидна залоза — один із ключових органів, що відповідає за обмін речовин, рівень енергії, стан шкіри, настрій і навіть фертильність. Але її стабільна робота залежить від цілого ряду чинників — і більшість із них безпосередньо пов’язані з харчуванням, режимом дня та якістю сну. Гормони щитовидної залози створюються з амінокислоти Л-тирозину — це будівельний матеріал, який […]

Ведуча Леся Нікітюк відкрито розповіла про тіло після материнства

Телеведуча Леся Нікітюк продовжує ділитися моментами свого нового життя в статусі мами. Зірка розповіла про свій досвід материнства та виклала відверті фото, на яких показала, як виглядає її тіло після народження дитини. У своїх дописах Леся відверто зізналася, що харчування під час грудного вигодовування потребує корекції, тож зараз вона активно вдосконалює своє меню. Але найбільшу […]

Німеччина постачатиме Києву засоби для ударів по тилу РФ

Україна вже найближчим часом отримає перші далекобійні засоби, які дозволять уражати цілі в глибині російської території. Про це заявив генерал Бундесверу Крістіан Фройдінг в інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF. За його словами, фінансування цього нового пакету військової допомоги повністю бере на себе уряд Німеччини. Йдеться про постачання сотень одиниць озброєння, перша частина якого буде доставлена вже […]

Чому Шмигаль може стати новим міністром оборони

У кулуарах Банкової готують нестандартну політичну рокіровку: прем’єра Дениса Шмигаля можуть призначити новим міністром оборони. Цей хід дозволить перезапустити уряд, не змінюючи ключових гравців, але відкривши двері для нових домовленостей між Офісом Президента та парламентом. Як стало відомо з наших джерел, Андрій Єрмак не зміг самотужки зібрати голоси за новий Кабмін, і тому змушений був […]