У ТЦК пояснили, що означає статус “у розшуку” в застосунку “Резерв+”

У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних можуть з’являтись несподівані статуси, які декого лякають. Проте в більшості випадків причин для занепокоєння немає. Про це в коментарі hromadske розповів Павло Литвин, заступник начальника мобілізаційного відділу Солом’янського ТЦК у Києві.

За його словами, статус “уточнюється” означає лише те, що надану особою інформацію наразі перевіряють. Наприклад, якщо військовозобов’язаний подав довідку про навчання, потрібен час для підтвердження цього факту. Після обробки даних статус змінюється.

Статус “підлягає призову” означає, що людина визнана придатною до мобілізації. В такому разі військовозобов’язаний може отримати повістку або має право надати документи, що підтверджують підстави для відстрочки.

Статус “тимчасово непридатний” надається за результатами проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), якщо стан здоров’я не дозволяє служити.

Найбільше запитань викликає статус “у розшуку”. Литвин запевнив: це не має жодного стосунку до кримінального переслідування. Мова йде про осіб, які тривалий час не з’являлись до ТЦК, не поновлювали дані або змінили місце проживання, не знявшись з військового обліку. Зокрема, це часто стосується тих, хто після 25 років (коли завершується призовний вік) не з’явився для взяття на облік уже як військовозобов’язаний.

Статус “знято” означає, що особу знято з обліку у зв’язку зі зміною місця проживання чи з медичних причин.

Натомість статус “виключено” присвоюється людям, які більше не підлягають мобілізації — наприклад, через вік, стан здоров’я або судимість. Сюди ж належать чинні військовослужбовці, які вже не є військовозобов’язаними.

Нагадаємо, що застосунок “Резерв+” дозволяє громадянам уточнювати персональні дані, подавати заяви на проходження ВЛК та взаємодіяти з ТЦК в електронному форматі.

Схожі статті

Військові нарахували собі 840 тисяч за фейкову участь у боях

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України викрив схему незаконного привласнення бюджетних коштів, у якій брали участь троє військових. Їм уже оголосили про підозру. За даними слідства, схему організував тодішній командир однієї з військових частин. До оборудки він залучив ще двох підлеглих — головного сержанта та водія-електрика. Останній і став «отримувачем» бойових виплат: йому щомісяця нараховували по […]

Фонд гарантування позбувається активів ліквідованих банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оголосив новий раунд розпродажу майна банків, які перебувають у процесі ліквідації. Як повідомили у ФГВФО, з 19 по 23 травня у системі Prozorro.Продажі буде реалізовано активи восьми банків на загальну суму 209,3 млн гривень. До списку банків, активи яких потрапили на торги, увійшли: КСГ Банк Промінвестбанк МР Банк Айбокс Банк […]

Опитування КМІС показує рекордну довіру українців до Зеленського

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), президент Володимир Зеленський залишається найбільш довіреним політиком в Україні. У травні 2025 року йому довіряють 74% громадян, що на 10% більше, ніж у лютому минулого року. Дослідження також виявило помітне зниження довіри до інших публічних осіб, включаючи деяких політиків, які ще донедавна мали суттєву підтримку. Кому довіряють […]

Голова КМВА Ткаченко заявив про системні розкрадання бюджету Києва

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко оприлюднив нові факти масштабних зловживань у столиці, пов’язаних з розкраданням коштів міського бюджету. За його словами, мова йде про завищені кошториси, фіктивні компанії, сумнівні контракти і передачу земель у обхід законодавства. Попри обіцянки з боку КМДА – ситуація лише погіршується. 29 мільйонів “на крематорій” Один із найбільш кричущих […]