Син експрезидента корпорації “Мотор Січ” Богуслаєва скупив нерухомість у Франції та Монако на десятки мільйонів євро

Поки В’ячеслав Богуслаєв перебуває під слідством за державну зраду, його син — колишній заступник голови наглядової ради «Мотор Січі» Олександр Богуслаєв — активно розширює свою європейську нерухомість. Як з’ясувалося, вже після початку повномасштабного вторгнення РФ він придбав кілька об’єктів елітної нерухомості на півдні Франції та в Монако на десятки мільйонів євро.

7 березня 2022 року, буквально через два тижні після початку війни, компанія Monacuiros (зареєстрована в Монако і пов’язана з Богуслаєвим) стала новим власником маєтку Domaine de Cuiros у французькій комуні Баржем. Формально права власності перейшли від французьких компаній SCI Domaine de Cuiros та SCI Forestiere de Jabron.

А вже у червні того ж року Олександр Богуслаєв через цю ж компанію докупив виноградники в місті Драгіньян (актив SCEA Les Granges). Сумарна оцінна вартість трьох об’єктів склала щонайменше 45,5 мільйона євро. Разом з нерухомістю до власності перейшло і понад 400 гектарів лісів, полів та угідь — справжнє латифундія у самому серці Провансу.

Крім французького сільського маєтку, родина Богуслаєва придбала під час повномасштабної війни віллу Villa Suzanne у престижному кварталі Монако — на вулиці Louis Frolla. Раніше в офіційних документах Олександр вказував іншу адресу в тому ж князівстві — комплекс One Monte Carlo, розташований у найелітнішому місці біля казино.

Частину квартир, які Богуслаєв і його родичі придбали ще до війни, вже почали продавати. Зокрема, дві квартири з гаражами у місті Вільнов-Лубе в січні 2025 року були переоформлені на запорізького бізнесмена Олексія Янкова та його дружину, дизайнерку Ельміру Поляєву.

Олександр Богуслаєв також є бенефіціаром низки компаній на півдні Франції, які володіють об’єктами нерухомості загальною ринковою вартістю близько 6 млн євро. Частина з них — елітні апартаменти на Лазуровому узбережжі, інші — інфраструктура для агробізнесу.

У той час як його батько — один з найбільш одіозних фігурантів справи про передачу авіатехнологій РФ — чекає вироку, Олександр Богуслаєв перетворюється на впливового латифундиста в ЄС. І все це — під час повномасштабної війни, в умовах, коли в Україні ледь вистачає коштів на оборону.

На тлі активної дискусії щодо деолігархізації та повернення коштів, виведених за кордон, історія Богуслаєва-молодшого ставить нові запитання: чи знає держава, куди і в яких обсягах вивозяться українські активи? І чи готова Україна боротися не лише з колаборантами, а й з їхнім закордонним майном?

Схожі статті

Ющенко — єдиний експрезидент, якого утримує український державний бюджет

Віктор Ющенко, третій президент України, щомісяця отримує довічне грошове утримання з державного бюджету в розмірі 28 тисяч гривень. Ці кошти передбачені у програмі фінансування Офісу президента й виділяються регулярно. З 2010 року за Ющенком закріплена державна резиденція — дача №2а в Конча-Заспі. Витрати на її утримання, обслуговуючий персонал та охорону покриваються коштом бюджету. Окрім грошового […]

Кабмін оприлюднив прогнози курсу долара і зарплат до 2028 року

Кабінет міністрів України оприлюднив бюджетну декларацію на 2026–2028 роки, у якій закладено прогнози щодо курсу долара, мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Згідно з документом, уряд не очікує різкого зростання курсу валют у найближчі три роки. Прогнозований середній курс долара США становитиме: у 2026 році — 44,7 грн у 2027 році — 45,2 грн у 2028 […]

Наслідки російських ударів по Кременчуцькому НПЗ для українського ринку пального

Удари по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, які відбуваються впродовж останнього місяця, мають неоднозначний вплив на український паливний ринок. Хоча сам завод вже давно працює не на повну потужність, експерти все ж вказують на певні наслідки. За словами Геннадія Рябцева, керівника спеціальних проєктів НТЦ «Псіхея», значного впливу на ситуацію на ринку ці атаки не матимуть. Він нагадує, […]

Свято Ризоположення, професійні свята та іменини: що святкують сьогодні

Сьогодні українці вшановують одразу кілька важливих подій – від релігійного свята до професійних дат і історичних віх. Цей день поєднує у собі духовні традиції, пам’ять про визначних особистостей, а також міжнародні ініціативи, що об’єднують людей у всьому світі. Церковне свято: Покладання ризи Пресвятої Богородиці За новим церковним календарем 2 липня віряни святкують Покладання ризи Пресвятої […]