Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату

Сьогодні відзначають День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування каната. Кожне з цих свят має свою унікальну історію та символізм.

19 лютого у 1992 році Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою офіційним символом країни став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба. Тож саме цей день прийнято визначати Днем Державного Герба України.

Цей символ має глибоке історичне коріння, яке сягає княжої доби Київської Русі та роду Рюриковичів. Відомо, що Тризуб використовувався як державний знак ще в Українській Народній Республіці (УНР), що підкреслює тяглість української державності.

Малий Державний Герб є одним із головних державних символів разом із Конституцією, прапором і гімном. Його зображення можна побачити на печатках державних органів, грошових знаках, офіційних документах та службових посвідченнях.

19 лютого, також відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців, відомий також як Всесвітній день китів і дельфінів.

Image

Ця дата була започаткована у 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія запровадила глобальну заборону на промислове полювання на китів та продаж китового м’яса. Відтоді день став символом боротьби за збереження морських екосистем і нагадуванням про загрози, з якими стикаються ці тварини.

Щороку природоохоронні організації проводять акції та освітні заходи, аби привернути увагу до проблеми браконьєрства, забруднення океанів і зміни клімату, які загрожують морським ссавцям.

Також, щороку 19 лютого у світі відзначають Міжнародний день перетягування каната — свято, присвячене одному з найдавніших командних видів спорту.

Перетягування каната має глибокі історичні корені. Його практикували ще в Стародавньому Єгипті, Китаї, Індії та Греції, а в деяких культурах воно навіть мало ритуальне значення, символізуючи боротьбу сил природи або богів.

Цей вид спорту був олімпійською дисципліною з 1900 по 1920 рік, однак згодом його виключили з програми Олімпійських ігор. Попри це, традиція змагань збереглася, і сьогодні перетягування каната залишається популярним у багатьох країнах світу.

Це свято не лише вшановує спортивну спадщину, а й підкреслює значення командної роботи, витривалості та сили духу.

В цей день православна церква вшановує пам’ять святого апостола Архипа, учня апостола Павла та одного з 70-ти апостолів.

Архип проповідував християнство у Фригії (територія сучасної Туреччини) та був одним із засновників християнської громади в Колосах. У Біблії його згадують у Посланні до Колоссян та Посланні до Филимона.

Згідно з переказами, святого Архипа переслідували язичники за віру в Христа, піддаючи його жорстоким мукам. Однак він залишався непохитним і до кінця життя сповідував християнство.

В Україні цього дня вшановують захисників віри та подвижників. У народних традиціях вважали, що Архип охороняє оселі від лиха та злого ока.

За новим календарем в цей день іменини святкують Богдан, Дмитро, Євген, Макар, Максим, Микита, Федір.

The post Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Партії ЄС і «Голос» заблокували рішення, яке могло знизити тарифи на електроенергію

Фракції “Європейська солідарність” та “Голос” понад рік блокували важливе рішення Верховної Ради, яке могло суттєво вплинути на енергетичну безпеку України та зменшити тарифне навантаження на громадян. Про це заявив політичний експерт Петро Олещук, коментуючи провалену вчасно угоду про закупівлю ядерних реакторів у Болгарії. “Парадокс, але найбільше кричать про ‘катастрофу для гаманців’ саме ті, хто сам […]

Базову військову підготовку зробили обов’язковою для студентів-чоловіків

Базову загальновійськову підготовку проходитимуть усі студенти-чоловіки другого курсу українських вишів — орієнтовно від 75 до 80 тисяч осіб. Жінки зможуть приєднатися добровільно. Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду у Верховній Раді. За словами міністра, для реалізації програми вже розроблено 170 освітніх програм, які подано на погодження […]

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]