Судові виконавці розпродають нерухомість Катерини Рожкової

Судові виконавці продовжують розпродаж майна першої заступниці голови Національного банку України Катерини Рожкової. У межах гучної справи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) проти колишніх керівників Платинум Банку її майно, включно з садовим будинком та земельною ділянкою в селі Кожухівка Київської області, було реалізовано через виконавче провадження.

29 січня 2025 року було підписано угоду про продаж садового будинку площею 87,7 м² та земельної ділянки 1193 м² за 927 258 грн. Ця інформація стала відомою після публікації звіту Катерини Рожкової в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

У декларації за 2023 рік зазначалося, що пані Рожковій належать такі об’єкти нерухомості:

  • 50% квартири в Києві площею 99,5 м², вартістю 220,8 тис. грн;
  • гараж у Києві площею 19,8 м² за 24,6 тис. грн;
  • земельна ділянка на 1505 м² у селі Мархалівка Київської області вартістю 114,8 тис. грн;
  • недобудований житловий будинок у Мархалівці площею 299,1 м².

Окрім нерухомості, Рожкова задекларувала п’ять ювелірних виробів на суму 803 тис. грн, серед яких годинники від брендів Antoine Preziuso, OMEGA, Chopard, Ulysse Nardin та HYSEK. Також вона повідомила про пенсійні накопичення в корпоративному фонді НБУ на 1,6 млн грн, банківські заощадження ($2,7 тис.), а також готівкові кошти (€15 тис. та $8 тис.).

Старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець пояснив, що судові виконавці мають право стягувати як нерухомість, так і кошти з рахунків та навіть готівку, що зазначена в деклараціях. Ювелірні вироби також можуть бути вилучені, якщо їх не буде заявлено як виняток (наприклад, для релігійних потреб).

Важливо: закон дозволяє стягнення частки майна навіть у разі співвласності. Наприклад, якщо Рожковій належить 50% квартири, вона може бути продана повністю, а співвласнику передадуть частину виручених коштів.

Згідно з чинним законодавством, боржнику мають залишити лише мінімальний набір предметів для життя: основні меблі, один телевізор, холодильник, медикаменти та засоби реабілітації. Інше майно може бути вилучено й продано.

Цікаво, що Катерина Рожкова, незважаючи на стягнення майна, досі працює в Національному банку. Виконавці мають право регулярно утримувати 20% її зарплати на погашення боргів. Проте НБУ, за словами OBOZ.UA, досі не відповів на запит щодо цих виплат і співпраці з виконавчою службою.

The post Судові виконавці розпродають нерухомість Катерини Рожкової first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку. За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів […]

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства оборони України та державного підприємства «Агенція оборонних закупівель» проти ТОВ «Українська бронетехніка». Причина – систематичне порушення строків постачання продукції за державними контрактами. Редакція 368.media дізналася про це з ухвал суду, оприлюднених у судовому реєстрі. Найсвіжіший позов датовано 26 лютого 2025 року. Міноборони вимагає стягнення з компанії […]

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного скандалу. Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження щодо службових осіб запорізького державного акціонерного товариства «Івченко-Прогрес» та низки приватних компаній, яких підозрюють у змові для розкрадання державних коштів через схеми фіктивних закупівель. За даними слідства, протягом 2021–2023 років керівництво «Івченко-Прогрес», що входить до складу АТ «Українська оборонна […]

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний термінал ТОВ «Мостиська Драй Порт» у Львівській області. За версією слідства, саме тут відбувалася перевалка соняшникового шроту та олії, придбаних за готівку без податкового обліку, з подальшим незаконним експортом до Європи. Розслідування триває в межах кримінального провадження за статтями 212 та 366 Кримінального кодексу — ухилення […]