Співвласника бренду Lovare оголошено в розшук через поставки чаю в Росію

Служба безпеки України розслідує масштабну схему постачання української продукції до держави-агресора всупереч санкціям. У центрі розслідування — Тарас Барабаш, співвласник одного з найбільших українських виробників чаю та кави АТ «Мономах», що також володіє брендом Lovare.

Барабаша офіційно оголошено в розшук, про що свідчать дані на сайті МВС. Він зник 16 червня 2024 року, невдовзі після того, як СБУ провела обшуки в офісах компанії та в оселях її співробітників.

За версією слідства, “Мономах” вибудував складну логістичну схему обходу заборони на експорт до РФ. Продукція компанії спочатку оформлювалася на польську фірму Lovare Sp. z o.o., зареєстровану на керівника експортного відділу “Мономаха”, далі — прямувала до білоруської фірми ТОВ «Натур Текнолоджис», яку теж контролював той самий менеджер. І вже звідти — на російський ринок.

Фінальною точкою ланцюга стала російська компанія ТОВ «ЛДК», яка торгувала українським чаєм на території РФ щонайменше до травня 2024 року. Таким чином, за твердженням СБУ, мова йде не про випадковий експорт, а про цілеспрямовану, добре організовану схему, що працювала через низку афілійованих структур у чотирьох країнах.

Справу розслідують за статтею 111-2 Кримінального кодексу України — пособництво державі-агресору, вчинене групою осіб за попередньою змовою.

У рамках провадження вже арештовано техніку бухгалтерки компанії, а сама вона отримала домашній арешт. Тим часом Барабаш, який володіє майже 40% акцій “Мономаха”, переховується від слідства.

Після початку повномасштабного вторгнення та зникнення з ринку російських брендів чаю, компанія “Мономах” різко наростила свою присутність. Виторг за 2024 рік склав 2,3 млрд грн, що майже вдвічі більше, ніж до війни. Частка ринку чаю — понад 25%, а майже третина всіх продажів припадає на АТБ. Продукція також продається через «Сільпо», Metro, Novus та інші мережі.

Окремим джерелом прибутку стали державні контракти — поставки чаю для «Укрзалізниці», медичних установ, Нацгвардії та ЗСУ.

Водночас продукція брендів “Мономах” та “Lovare” не зникла і з російського ринку. Її досі можна знайти на маркетплейсах Wildberries та Ozon, які, відповідно, платять податки в бюджет Росії, або належать особам, наближеним до Володимира Путіна.

Схожі статті

Після ймовірного призначення нового прем’єра ОП готує повну перебудову “Слуги народу”

За інформацією нашого джерела в Офісі президента, глава ОП Андрій Єрмак готує масштабне перезавантаження владної вертикалі. Йдеться не лише про очікувану відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а й про радикальне переформатування всієї структури керівництва партії “Слуга народу”. Наступним у черзі на вихід називають голову фракції Давида Арахамію. Як зазначає наш співрозмовник, Єрмак уже давно працює над […]

Понад 100 мільйонів за пелети для опалення у Марганці отримали підрядники, пов’язані з мером

Поки Марганець щодня потерпає від російських обстрілів, а його мешканці живуть без води, світла і з постійною тривогою, мер міста Геннадій Боровик організував для себе і свого оточення теплу схему – в буквальному сенсі. Про це стало відомо з розслідування видання NGL.media. Комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг», створене для забезпечення теплом шкіл, садочків і лікарень, за […]

Від Криту до Канар — де цього літа відпочивають українські зірки

Поки країна продовжує боротьбу за свободу, українські зірки, здається, також намагаються не втратити баланс і відновити сили. Це літо для багатьох із них — не просто про подорожі, а про терапію, дітей, емоції і віднайдену нормальність посеред тривог. Анна Трінчер — одна з тих, хто зробив ставку на дитячі мрії. Париж, вушка Мінні Маус, казковий […]

Вчені знайшли в мозку центр, що блокує тягу до алкоголю

У мозку мишей виявлено групу нейронів, які пригнічують бажання вживати алкоголь. Це відкриття може змінити підходи до лікування алкоголізму. Надмірне вживання алкоголю залишається однією з головних причин смертності у світі, але існуючі методи лікування часто малоефективні або мають серйозні побічні ефекти. Усе через те, що більшість ліків впливають не вибірково — на весь мозок, а […]