Сьогодні Введення в храм Пресвятої Богородиці: Історія, традиції та заборони

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Історія свята та його значення

Свято пов’язане з апокрифічними текстами, які розповідають про те, як батьки Богородиці — праведні Іоаким і Анна — привели трирічну Марію до Єрусалимського храму. Після довгих років очікування дитини вони дали обітницю присвятити її Богу. За переказами, Марія самостійно піднялася по сходах храму, де її зустрів первосвященик. Всупереч традиціям, він провів її у святая святих — частину храму, куди дозволялося входити лише один раз на рік і лише чоловікам.

Марія залишалася в храмі до 15 років, після чого, давши обітницю посвяти своє життя Богу, переїхала до Назарету під опіку Йосипа. Ця подія символізує початок духовного шляху Богородиці, що передує народженню Спасителя.

Введення в храм є одним із 12 найбільших церковних свят, яке бере свій початок у IV столітті. За новим стилем його відзначають 21 листопада, а за старим — 4 грудня. У народі свято відоме під назвою Третя Пречиста, що завершує цикл осінніх свят, присвячених Богородиці:

На Третю Пречисту у храмах проводять урочисті богослужіння. Батьки часто приводять своїх дітей на першу сповідь, що символізує духовне виховання. Цей день також є початком зими за народними уявленнями. Раніше з цієї нагоди влаштовували ярмарки, гуляння та посиденьки.

Особлива народна прикмета свята стосується гостей: перший, хто зайде до хати, віщуватиме майбутній рік.

На Введення в храм Пресвятої Богородиці існує низка заборон:

Попри народні прикмети, церква не накладає жорстких заборон, закликаючи вірян провести цей день у молитвах і духовних роздумах.

Схожі статті

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку. За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів […]

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства оборони України та державного підприємства «Агенція оборонних закупівель» проти ТОВ «Українська бронетехніка». Причина – систематичне порушення строків постачання продукції за державними контрактами. Редакція 368.media дізналася про це з ухвал суду, оприлюднених у судовому реєстрі. Найсвіжіший позов датовано 26 лютого 2025 року. Міноборони вимагає стягнення з компанії […]

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного скандалу. Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження щодо службових осіб запорізького державного акціонерного товариства «Івченко-Прогрес» та низки приватних компаній, яких підозрюють у змові для розкрадання державних коштів через схеми фіктивних закупівель. За даними слідства, протягом 2021–2023 років керівництво «Івченко-Прогрес», що входить до складу АТ «Українська оборонна […]

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний термінал ТОВ «Мостиська Драй Порт» у Львівській області. За версією слідства, саме тут відбувалася перевалка соняшникового шроту та олії, придбаних за готівку без податкового обліку, з подальшим незаконним експортом до Європи. Розслідування триває в межах кримінального провадження за статтями 212 та 366 Кримінального кодексу — ухилення […]