Сьогодні річниця трагедії Бабиного Яру: пам’ять про жертв нацизму

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Розстріли в урочищі Бабин Яр розпочалися одразу після того як нацисти увійшли до Києва. Та найтрагічнішими стали 29 і 30 вересня 1941 року.

Як вважають деякі історики, приводом для розправи над євреями нацисти використали підрив радянськими диверсантами декількох будівель в центрі Києва у 20-х числах вересня.

Після цього у Києві розвісили оголошення, що всі євреї міста мають прибути 29 вересня вранці на ріг вулиць Мельникова та Дегтярівської. При цьому, взяти з собою документи, цінні речі та необхідний одяг. До початку війни у Києві жило близько 160 тисяч євреїв. На момент окупації міста нацистами їх залишилося близько 60-ти тисяч.

29 вересня 1941 року в район Бабиного Яру потягнулися величезні черги людей, які в той момент не розуміли, що на них очікує.

Їх, нібито, для чогось, реєстрували. Потім відбирали усі речі, змушували роздягнутися, і розстрілювали по 40-50 чоловік за хвилину. Розстрілювали на майже пів кілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника, встановленого 1976 року, а закінчувався за теперішньою станцією метро “Дорогожичі”. Тіла присипали землею, і страта продовжувалася.

Безперервні звуки пострілів приглушували музикою та мотором літака, який літав над Бабиним Яром.

За два дні нацисти у Бабиному Яру вбили майже 34 тисячі євреїв. Виконавцем розстрілів кінця вересня була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля.

Регулярні розстріли у Бабиному Яру продовжувалися і після цього. Зокрема, протягом двох років саме тут були вбиті більше 600 членів ОУН.

Точну кількість розстріляних у Бабиному Яру встановити неможливо. Вважається, що нацисти, до то як їх вибили з Києва, вбили тут близько 100 тисяч людей.

Схожі статті

Болгарський газ піде в Україну: компанія Bulgargaz відкриває новий маршрут постачання

Державна компанія Bulgargaz, що є головним постачальником природного газу в Болгарії, готується до розширення на український ринок. Про це повідомила колишня міністр енергетики України Ольга Буславець. За її словами, Bulgargaz розглядає створення торговельної структури в Молдові, яка забезпечуватиме прямі поставки газу до Молдови та України. Йдеться про прикордонні регіони України, які межують із Молдовою та […]

Трамп заявив, що дуже багато допомагає Україні

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що війна між Росією та Україною “ніколи не мала би початися”, якби у 2022 році він обіймав посаду глави Білого дому. Про це він сказав в інтерв’ю, відповідаючи на питання журналіста про відмінності в підходах до допомоги Україні та Ізраїлю. «Я допомагаю Україні. Допомагаю їй дуже багато. Це війна, […]

Свято 7 липня: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогоднішній день, 7 липня, багатий на святкові події — як церковні, так і народні, державні та навіть міжнародні. Він поєднує християнське вшанування українських святих, професійне свято екологів, а також колоритні традиції Івана Купала, які зберігаються у пам’яті поколінь. Яке сьогодні свято в Україні В Україні 7 липня офіційно відзначають День працівників природно-заповідної справи. Це професійне […]

Посланець Трампа планує переговори із Зеленським під час конференції в Італії

Один із ключових радників Дональда Трампа з питань національної безпеки, генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог, цього тижня відвідає Рим у складі американської делегації. Про це повідомляє Kyiv Post із посиланням на джерела. Мета візиту — зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським та участь у конференції з відновлення України, яка відбудеться 10–11 липня в столиці Італії […]