Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України

Відбудова України після війни та зміцнення її армії обійдеться у 205 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, а загальні витрати на підвищення обороноздатності Європи можуть сягнути трильйонів доларів. Витрати на зміцнення армії України, зокрема, оцінюються в 175 мільярдів доларів. Ці кошти будуть витрачені на модернізацію збройних сил, підготовку до миротворчих операцій та поповнення стратегічних запасів.

Сума витрат на відновлення та зміцнення армії залежатиме від різних факторів, зокрема, від того, скільки територій буде необхідно захищати після завершення бойових дій, а також чи буде розгорнуто миротворчий контингент чисельністю 40 тисяч військових. Це обійдеться додатково в 30 мільярдів доларів. Однак українська влада вважає, що для належного захисту країни необхідно більше військових сил.

Окрім України, значну частину витрат понесе Європа, яка повинна зміцнити свою оборону. Витрати на оборону країн-членів ЄС зростуть до 3,5% від їхнього ВВП, і основні кошти підуть на поповнення запасів артилерії, будівництво протиповітряної оборони, створення ракетних систем і зміцнення східних кордонів ЄС. Це не лише зміцнить обороноздатність України, але й підготує Європу до можливих загроз з боку Росії.

Якщо Європа фінансуватиме ці витрати за рахунок боргових зобов’язань, це може призвести до додаткових 2,7 трильйона доларів боргу для п’яти найбільших європейських членів НАТО впродовж наступного десятиліття. Це викликає занепокоєння щодо економічних наслідків, і Європа стоїть перед важливим вибором.

Зміцнення оборонного сектору потребуватиме значного перегляду бюджетних стратегій, що може вплинути на інші сфери економіки, такі як охорона здоров’я, освіта та соціальне забезпечення. Крім того, ЄС стикається з політичними викликами, зокрема, щодо використання заморожених російських активів на суму 300 мільярдів доларів для фінансування відбудови України.

На фоні зростаючих фінансових зобов’язань Європи, президент США Дональд Трамп висловив свою позицію, заявивши, що Європа повинна взяти на себе основний тягар допомоги Україні. “Дивіться, між нами є океан. Вони цього не мають”, – підкреслив Трамп, зазначивши, що для Європи ця війна має набагато важливіше значення, ніж для США.

The post Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін на бензин та дизельне пальне на 2–3 гривні за літр. Такий прогноз озвучив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, зазначивши, що головною умовою для цього є стабільне збереження низької ціни на нафту на світовому ринку. За словами експерта, якщо барель нафти утримається на рівні 65 доларів […]

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства оборони України та державного підприємства «Агенція оборонних закупівель» проти ТОВ «Українська бронетехніка». Причина – систематичне порушення строків постачання продукції за державними контрактами. Редакція 368.media дізналася про це з ухвал суду, оприлюднених у судовому реєстрі. Найсвіжіший позов датовано 26 лютого 2025 року. Міноборони вимагає стягнення з компанії […]

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного скандалу. Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження щодо службових осіб запорізького державного акціонерного товариства «Івченко-Прогрес» та низки приватних компаній, яких підозрюють у змові для розкрадання державних коштів через схеми фіктивних закупівель. За даними слідства, протягом 2021–2023 років керівництво «Івченко-Прогрес», що входить до складу АТ «Українська оборонна […]

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний термінал ТОВ «Мостиська Драй Порт» у Львівській області. За версією слідства, саме тут відбувалася перевалка соняшникового шроту та олії, придбаних за готівку без податкового обліку, з подальшим незаконним експортом до Європи. Розслідування триває в межах кримінального провадження за статтями 212 та 366 Кримінального кодексу — ухилення […]