СБУ підозрює компанії братів Добкіних у фінансуванні армії РФ та екологічних злочинах

Служба безпеки України розслідує діяльність компаній, підконтрольних колишнім народним депутатам Михайлу та Дмитру Добкіним, за підозрою у пособництві державі-агресору, забрудненні земель та незаконних фінансових операціях. Йдеться про низку підприємств, які ведуть господарську діяльність під брендом «Епікур» — серед них ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», АТ «Володимир-Волинська торгівельна компанія», ТОВ «Луцька аграрна компанія» та АТ «Володимир-Волинська аграрна компанія».

Слідство стверджує, що менеджмент цих компаній упродовж 2019–2021 років постачав велику частину продукції з птиці на тимчасово окуповані території Луганської області, реалізуючи її за готівку. Крім того, за даними негласних слідчих дій, продукцію експортували до Туреччини та Узбекистану з подальшим реекспортом до Росії. Усі ці операції, як підозрюють у СБУ, приносили компаніям значні суми готівки, яка потім могла використовуватись для фінансування військових формувань країни-агресора.

У кримінальному провадженні №42024110000000287 є свідчення, які підтверджують координацію зусиль посадових осіб у здійсненні фінансових операцій, що мають ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Механізм включав обіг цінних паперів і подальше оготівковування коштів, імовірно, з метою підтримки російської армії.

Окрім цього, в рамках того ж провадження СБУ досліджує епізод із використанням 11 гектарів комунальної землі у Володимирі-Волинському під нелегальні відстійники промислових відходів. За даними слідства, керівництво «Володимир-Волинської птахофабрики» разом із чиновниками міської ради протягом 2021–2024 років експлуатувало ці землі без дозвільної документації, що спричинило забруднення навколишнього середовища.

На фоні цього триває конфлікт між братами Добкіними та бізнесменом Алексом Коваленком, який звинувачує їх у незаконному позбавленні його частки у птахофабриці та незаконному використанні бренду «Епікур».

Попри ці звинувачення, у публічному просторі Дмитро Добкін у 2022 році заявляв виданню Forbes, що 96% продукції реалізується на внутрішньому ринку, а лише 4% — експортується.

Михайло та Дмитро Добкіни — колишні нардепи від «Опозиційного блоку», у минулому — «Партія регіонів». Після повномасштабного вторгнення Росії Михайло Добкін несподівано оголосив себе дияконом УПЦ Московського патріархату.

Наразі СБУ підозрює посадових осіб згаданих підприємств у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), ч. 1 ст. 239 та ч. 2 ст. 239-1 (екологічні правопорушення) Кримінального кодексу України.

Схожі статті

Акторка Ада Роговцева поділилася архівним фото з покійним сином у річницю його смерті

1 липня 2025 року виповнилося 13 років із дня смерті Костянтина Степанкова — актора, режисера та сина народної артистки України Ади Роговцевої. У пам’ять про нього акторка поділилася зворушливою архівною світлиною в Instagram. На чорно-білому фото Степанков ніжно обіймає маму за плечі. «1-го липня 2012 року — день смерті мого сина», — лаконічно підписала фото […]

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи. Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми. За його словами, постійне відчуття самотності […]

ВАКС розглядає справу міністерки юстиції: слідство вказує на корупційний ланцюг у владі

Сьогодні Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у резонансній справі проти міністерки юстиції Ольги Стефанішиної. Її обвинувачують у розтраті державних коштів. За версією слідства, гроші Мін’юсту виводилися на фіктивну компанію, зареєстровану у квартирі, що належить чинному міністру енергетики Герману Галущенку. Поведінка самої Стефанішиної лише підсилює підозри. Міністерка систематично пропускає судові засідання, посилаючись на «міжнародні зустрічі». […]

20 мільйонів доларів на військову форму: скандал із закупівлею часів Резнікова

У 2022 році Міністерство оборони України перерахувало $20 млн передоплати британській компанії “Sinclair & Wilde LTD”, що має зв’язки з франко-ізраїльським бізнесменом Філіпом Соломоном. Ці кошти були частиною угоди на постачання військового одягу на загальну суму $35 млн, який мав виготовити турецький виробник “Barer”. Про це повідомляє журналіст Юрій Ніколов. Із отриманих коштів $10 млн […]