РФ готує весняно-літній наступ, головна мета — південь України

Росія не полишає спроб повернути контроль над територіями, які українські війська звільнили у ході контрнаступів. Сьогодні в центрі потенційної загрози опинилися Запорізька та Херсонська області, про що в ефірі Українського Радіо заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. За його словами, ці регіони можуть стати головними напрямками чергового наступу ворога.

Тимочко звертає увагу на те, що російські війська вже проводять активне “промацування” лінії фронту поблизу Гуляйполя та Оріхова. Водночас Росія намагається адаптувати нову тактику ведення бойових дій, намагаючись знайти слабкі місця в українській обороні. Проте, за його словами, говорити про ймовірність прориву на глибину – передчасно. Українські сили добре укріпили ці напрямки.

Окрему увагу Тимочко приділив Енергодару. Місто залишається важливим як в стратегічному, так і в пропагандистському плані. РФ прагне зберегти свою присутність, демонструючи “контроль” над атомною електростанцією і частиною південного плацдарму. Це також ключовий елемент сухопутного коридору, що з’єднує Крим з тимчасово окупованими територіями Донеччини та безпосередньо з Росією.

«Запорізький напрямок, зокрема Оріхівський, свого часу став одним із головних театрів бойових дій у контрнаступі ЗСУ. Тепер він перетворився на буквально “забетоновану” ділянку фронту. Провести там операцію наявними силами буде надзвичайно складно», – наголошує Тимочко.

Разом із тим він зазначає, що розвідка фіксує активність ворога: переміщення сил ближче до лінії фронту, підтягування резервів. Це свідчить про підготовку до активніших дій, але поки – в межах тактичного рівня.

Інститут вивчення війни (ISW) також підтверджує: Росія готується до нового наступу навесні та влітку 2025 року. Йдеться не лише про південь, а й про північний схід України — Лиманський, Покровський напрямки, а також про Сумську область, зокрема райони поблизу Курської області.

Загальна стратегія Кремля очевидна — посилити військовий тиск перед можливими переговорами про припинення вогню. У такий спосіб Росія прагне зайняти якомога вигідніші позиції для торгів і нав’язування своїх умов. Для цього і активізуються бойові дії на кількох ділянках фронту.

Українським військовим залишається утримувати позиції, зміцнювати укріплення, накопичувати резерви та готуватися до можливої хвилі наступів. Успіх оборони на південному фронті може знову стати ключем до стримування планів Росії.

The post РФ готує весняно-літній наступ, головна мета — південь України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Гвоздика: проста спеція з потужними лікувальними властивостями

Гвоздика — це не просто ароматна спеція, яка додає стравам пряного смаку. Висушені бутони тропічного дерева роду сізігіум вважаються справжнім джерелом користі для здоров’я, особливо для травної системи та ротової порожнини. Фахівці зазначають, що гвоздика стимулює секрецію слини, а також покращує м’язову діяльність шлунково-кишкового тракту, що робить її ефективною у боротьбі з розладами травлення. Пряність […]

Нове дослідження виявило небезпеку солодких газованих напоїв для метаболізму людини

Газовані напої зі смаком солодкої сахарози вже давно користуються популярністю серед мільйонів людей у всьому світі. Однак лікарі і вчені не втомлюються нагадувати про їхню шкоду для здоров’я. Нове дослідження підтвердило ще одну небезпечну сторону вживання таких напоїв — негативний вплив на обмін речовин. Фахівці Медичної школи Кека провели експеримент за участі 69 молодих людей […]

Мешканця Сумщини засудили умовно за оборону села від росіян

Тростянецький районний суд Сумської області виніс вирок мешканцю села Кам’янка Віталію Куколю, який під час російського вторгнення у 2022 році самотужки виготовляв вибухівку, щоб захистити свою громаду. Хоча суд визнав його винним у незаконному виготовленні зброї, чоловіка звільнили від покарання з випробувальним терміном в один рік. Як повідомляє «Суспільне Суми», за даними слідства, у березні […]

Українцям загрожує шокове зростання цін на воду через мільярдні борги

В Україні стрімко зростає фінансова криза у сфері водопостачання. За словами віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби, станом на 1 квітня 2025 року кредиторська заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства досягла 24,2 млрд грн, а борги населення — 9,2 млрд грн. Це ставить під загрозу стабільну роботу системи і наближає країну до суттєвого підвищення тарифів. Кулеба зазначив, що загальна заборгованість […]