Пити чи не пити: чи справді вода заважає схудненню

Боротьба із зайвою вагою — справа непроста і потребує комплексного підходу. Проте серед популярних “лайфхаків” для швидкого схуднення чимало таких, що більше шкодять, ніж допомагають. У чому полягають основні міфи — пояснюють дієтологи.

Міф 1: менше пити — швидше худнути
Зневоднення дійсно може дати ілюзію “схуднення”, але лише за рахунок втрати води. Як пояснюють фахівці, достатній рівень рідини необхідний для нормального обміну речовин. Якщо води в організмі мало, метаболізм сповільнюється, а це, навпаки, заважає втраті жиру. До того ж, нестача рідини може викликати проблеми з серцем, кров’ю та нирками.

Міф 2: “після шостої не їсти”
Ця порада працює лише тоді, якщо ви лягаєте спати о 21:00. Насправді, важливо вечеряти не пізніше ніж за 2–3 години до сну. Якщо ви голодуєте ввечері, це може викликати безсоння або нічні “набеги” на холодильник. А от якщо грамотно спланувати час останнього прийому їжі, то й організм буде ситий, і мета — схуднення — не постраждає.

Міф 3: чаї та БАДи для схуднення — це безпечно і ефективно
На жаль, навіть “натуральні” препарати можуть бути небезпечними. Лікарські рослини у великій дозі здатні викликати побічні ефекти, а деякі чаї можуть стимулювати надмірне виведення рідини з організму або впливати на серцево-судинну систему. Перед прийомом будь-яких добавок варто проконсультуватися з лікарем.

Міф 4: треба повністю виключити “все шкідливе”
Збалансоване харчування — це основа здорового схуднення. Важливо не обмежувати себе лише кількома “дозволеними” продуктами, а дотримуватись різноманітного раціону з достатньою кількістю калорій, білків, жирів і вуглеводів. За словами дієтологів, 80% успіху залежить від харчування, а лише 20% — від спорту.

Міф 5: чим швидше худнеш — тим краще
Худнути слід поступово. Ідеальна втрата ваги — до 5 кг на місяць. Різке схуднення шкодить організму, погіршує стан шкіри, може викликати гормональні збої. Крім того, чим менше у вас зайвої ваги — тим повільнішим буде процес зниження маси тіла.Будь-яке схуднення має базуватися на здоровому підході. Достатня кількість води, регулярне збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження та відсутність поспіху — це основа результату, який залишиться з вами надовго. І головне — не зашкодить вашому здоров’ю.

Схожі статті

Акторка Ада Роговцева поділилася архівним фото з покійним сином у річницю його смерті

1 липня 2025 року виповнилося 13 років із дня смерті Костянтина Степанкова — актора, режисера та сина народної артистки України Ади Роговцевої. У пам’ять про нього акторка поділилася зворушливою архівною світлиною в Instagram. На чорно-білому фото Степанков ніжно обіймає маму за плечі. «1-го липня 2012 року — день смерті мого сина», — лаконічно підписала фото […]

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи. Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми. За його словами, постійне відчуття самотності […]

ВАКС розглядає справу міністерки юстиції: слідство вказує на корупційний ланцюг у владі

Сьогодні Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у резонансній справі проти міністерки юстиції Ольги Стефанішиної. Її обвинувачують у розтраті державних коштів. За версією слідства, гроші Мін’юсту виводилися на фіктивну компанію, зареєстровану у квартирі, що належить чинному міністру енергетики Герману Галущенку. Поведінка самої Стефанішиної лише підсилює підозри. Міністерка систематично пропускає судові засідання, посилаючись на «міжнародні зустрічі». […]

20 мільйонів доларів на військову форму: скандал із закупівлею часів Резнікова

У 2022 році Міністерство оборони України перерахувало $20 млн передоплати британській компанії “Sinclair & Wilde LTD”, що має зв’язки з франко-ізраїльським бізнесменом Філіпом Соломоном. Ці кошти були частиною угоди на постачання військового одягу на загальну суму $35 млн, який мав виготовити турецький виробник “Barer”. Про це повідомляє журналіст Юрій Ніколов. Із отриманих коштів $10 млн […]