Примітивний та злочинний піар від депутатів Броварів

Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед політиків, лінгвістів та звичайних громадян. Прихильники зміни назви аргументують свою позицію прагненням до мовної автентичності та відновлення історичної справедливості. Вони стверджують, що форма “Броварі” більше відповідає українським мовним нормам та історичним джерелам.

Зараз треба об’єднувати українське суспільство, а не створювати зайві лінії конфлікту, зокрема й суперечливими перейменуваннями. Політики, які порушують ці питання, мали би усвідомлювати, що це примітивний і навіть злочинний піар. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник.

Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.

“На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування – це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати”, – зазначив Руслан Бортник.

Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.

Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.

Нагадаємо

На позачерговій сесії депутати Броварської міської ради майже одноголосно ухвалили рішення підтримати ініціативу щодо збереження назви міста “Бровари” та звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо збереження назви міста “Бровари” з урахуванням наукових та історичних досліджень.

Постанову про перейменування Броварів на Броварі раніше зареєструвала група народних депутатів на чолі з представником фракції “Голос” Романом Лозинським.

Коментуючи рішення міськради, мер Броварів Ігор Сапожко зазначив, що є три висновки наукових установ Національної академії наук України про те, що назва “Бровари” є історичною, і її треба зберегти.

Додав, що голосуванням на позачерговій сесії депутати підтвердили позицію більшості жителів Броварів, які виступають проти зміни назви міста.

“Враховуючи, що вже неодноразово розглядали на профільному комітеті ВР ініціативу перейменування міста, неодноразово були наші звернення з певними обґрунтуваннями, депутати сьогодні вирішили ще й ухвалити відповідне рішення органу місцевого самоврядування і звернутися до Верховної Ради щодо того, щоб залишити історичну назву міста Бровари.

На мою думку, враховуючи незалежні опитування, сьогоднішнім голосуванням, коли 24 депутати підтримали звернення до ВР, ми чітко висловили думку жителів, що місто має називатися Бровари”, – повідомив Ігор Сапожко.

В Асоціації міст України заявили, що рішення щодо зміни назв населених пунктів обов’язково повинні ухвалюватися з урахуванням думки громади. Профільний комітет Верховної Ради повинен звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування, щоб отримати позицію громади. А згодом врахувати цю позицію при підготовці рішення щодо можливого перейменування.

Схожі статті

Медики назвали головний симптом, при якому слід негайно відмовитись від кави

Мільйони людей у всьому світі не уявляють свого ранку без чашки ароматної кави. Та попри популярність цього напою, медики застерігають: кава підходить не всім, і в деяких випадках її вживання може нести серйозну загрозу здоров’ю. Фахівці наголошують, що один із тривожних симптомів, при появі якого слід негайно припинити вживати каву, — це тремтіння в руках. […]

Гепатитом А у Києві захворіли вже 65 людей, серед них — 31 дитина

У мікрорайоні Відрадний, що в Солом’янському районі Києва, зафіксовано спалах гепатиту А — вірусної інфекції з фекально-оральним механізмом передачі. Як повідомила під час брифінгу заступниця гендиректора Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Гунченко, на цей момент хворобу виявили у 65 людей, з них 31 — діти. Наразі джерело зараження не встановлено. Фахівці […]

На Одещині загинули двоє дітей через пожежу: попередня причина — гра з вогнем

У селі на Одещині сталася трагедія — внаслідок пожежі загинули двоє хлопчиків. Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, займання сталося в господарській споруді, де діти, ймовірно, гралися з вогнем. Пожежа розгорілася стрімко, охопивши приміщення за лічені хвилини. Попри оперативне прибуття рятувальників, врятувати дітей не вдалося — вони загинули ще до прибуття екстрених служб. […]

Біля парку “Перемога” у Полтаві виявили бойову гранату

У Полтаві, поблизу парку “Перемога” на вулиці Нижньомлинській, перехожі виявили підозрілий предмет, що лежав у старому черевику біля ставка. Як з’ясувалося, всередині знаходилася бойова граната. Про інцидент повідомили в поліції Полтавщини. На місце оперативно виїхали вибухотехніки, слідчі та патрульні. Боєприпас вилучили та направили на експертне дослідження, аби з’ясувати його тип та походження. Наразі правоохоронці встановлюють, […]