Прохання до Зеленського утриматися від нереалістичних вимог до НАТО

У цьому році Україна приймає рішення відмовитися від активних зусиль у напрямку швидкого вступу до НАТО, і це рішення має глибокі підґрунтовані мотиви. Одним із найважливіших аргументів, що лежить в основі такого відступу, є серйозні страхи перед можливим втягненням альянсу у конфлікт з Росією. Україна, знаходячись у складній геополітичній ситуації, зрозуміло ретельно вивчає всі можливі наслідки свого приєднання до такої великої міжнародної організації.

Необхідно врахувати, що конфлікт з Росією має потенціал стати небезпечним і великим для всіх сторін, які залучені у цей процес. Таке рішення відкриває шлях для спроби знайти мирне врегулювання ситуації та зміцнення дипломатичних зусиль для забезпечення стабільності в регіоні. Україна прагне зберегти свою суверенність та незалежність, проте вирішення щодо членства у НАТО вимагає обміркованого підходу та урахування всіх можливих ризиків і перспектив.

Партнери України застерігли президента Володимира Зеленського від тиску на НАТО щодо швидкого наближення до членства, характеризуючи це як нереалістичну вимогу.

Зустріч Північноатлантичного альянсу цьогоріч відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня й буде присвячена 75-річчю організації.

США та Німеччина, підготовляючись до саміту, виступили проти конкретних зобов’язань стосовно часових рамок можливого вступу України до НАТО.

“Вони відносяться дуже обережно до подальшого руху України в напрямку повноправного членства в НАТО цього року”, – заявило джерело, ознайомлене з поглядами адміністрації Байдена.

“США, можливо, менше занепокоєні, ніж Німеччина, але є певні страхи щодо загрози, яку Росія може становити для інших членів альянсу”, – додали співрозмовники видання.

У минулому році Володимир Зеленський висловив обурення “безпрецедентною й абсурдною” ситуацією, коли керівництво НАТО відмовилося надати Україні запрошення на повноправне членство під час саміту у Вільнюсі. Цього року його закликали утриматися від тиску на окремих членів альянсу, щоб вони не підтримували чітку дату приєднання України до блоку.

На тлі цьогорічного саміту деякі країни альянсу, зокрема Велика Британія, намагалися вплинути на це рішення, що призвело до розколу в блоці, за словами джерел.

Це, за їхніми словами, може відіграти свою роль у питанні актуальності альянсу перед президентськими виборами у США та можливою перемогою Дональда Трампа.

Водночас, на липневому саміті НАТО у Вашингтоні Україні буде запропоновано те, що називатимуть “мостом” чи “шляхом” до вступу на знак підтримки процесу. Однак називати чітких термінів приєднання до альянсу не мають наміру. Пакет підтримки, який зараз обговорюється, підкреслить “здатність України обирати власне майбутнє” і демонструватиме, що “шлях до членства стає коротшим”, заявили два дипломати.

Пакет буде зосереджений на зміцненні збройних сил України, щоб гарантувати її готовність негайно приєднатися до НАТО, коли лідери альянсу приймуть таке рішення.

Для цього НАТО візьме на себе керівну роль у Рамштайні – місці збору понад 50 союзників, які координують воєнну допомогу Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також намагався підштовхнути 32 члени альянсу створити фонд у 100 мільярдів доларів, щоб привести українську армію до “стандартів НАТО” через постачання зброї та навчання.

Проте деякі країни-члени висловлюють скептицизм щодо загальної суми, тому зараз розглядають заміну фонду обіцянкою кожного союзника виділяти Києву відсоток видатків на оборону.

НАТО вперше заявило, що Україна може стати його членом у 2008 році, але так і не визначило термін чи процес приєднання.

Схожі статті

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який спостерігається в поточному сонячному циклі, може бути лише початком набагато більш масштабного явища. Виявилося, що цей сплеск може бути пов’язаний із столітнім циклом Гляйсберга, який поволі набирає обертів. Якщо висновки вчених підтвердяться, людству слід очікувати ще більше сонячних спалахів у найближчі десятиліття. Протягом сонячного циклу, який […]

Світ на порозі Судного дня? Що означає смерть 112-го Папи

Смерть Папи Римського Франциска у ніч з 20 на 21 квітня сколихнула не лише католицький світ, а й тих, хто слідкує за містичними передбаченнями. Франциск, за підрахунками багатьох дослідників, вважається 112-м Папою у списку так званого пророцтва святого Малахія — і саме на ньому, згідно з цим списком, усе мало б закінчитись. Святий Малахій, ірландський […]

ДБР розслідує катування в полтавському ізоляторі

Працівники Державного бюро розслідувань спільно з керівництвом Державної кримінально-виконавчої служби України викрили факти систематичних катувань у Полтавській установі виконання покарань. Як з’ясувалося, в установі існувало спеціально облаштоване приміщення, яке фактично виконувало функцію камери тортур. Двоє співробітників СІЗО — черговий та старший корпусу відділу режиму і охорони — вже отримали повідомлення про підозру у катуванні за […]

Схема “служба на папері”: у Харкові викрили продаж фіктивного звільнення від армії

У селищі поблизу Харкова затримали 31-річного чоловіка, який за $11 тисяч пропонував клієнтам повну схему уникнення військової служби. За задумом ділка, “пакет послуг” включав зняття з розшуку, фіктивне оформлення у військовий підрозділ, отримання посвідчення, формальну службу, госпіталізацію за вигаданим діагнозом і, зрештою, — довідку про непридатність. Про це повідомила Харківська обласна прокуратура. Все для “відмазки” […]