Порошенка звинувачують у здачі Чорноморського флоту

Роль Петра Порошенка на посаді міністра закордонних справ України у 2009–2010 роках опинилася під прицілом експертів, які звинувачують його у діях, що сприяли посиленню російської присутності в Криму. Аналізуючи цей період, експерти зазначають, що дії Порошенка грубо порушували рішення РНБОУ, а його бізнес-інтереси у Росії могли вплинути на його політичні рішення.

Під час перебування на посаді міністра Порошенко активно співпрацював із російською владою, зокрема з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Уже у жовтні 2009 року він здійснив перший візит до Москви, під час якого запевнив, що Київ не планує переглядати угоди щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. Це суперечило рішенню РНБОУ від 2008 року, яке передбачало підготовку до припинення дії цих угод із 2017 року.

Експерти також вказують, що саме в цей період Порошенко заклав основу для Харківських угод 2010 року, які продовжили термін перебування ЧФ РФ у Криму на 25 років. Ці угоди, за словами фахівців, посприяли модернізації російських військ, що згодом були використані під час окупації Криму та початку агресії проти України.

На думку аналітиків, однією з причин такої політики Порошенка могла бути його економічна залежність від Росії. На момент перебування на посаді міністра він володів кондитерською фабрикою “Рошен” у Липецьку, яка працювала в РФ аж до 2016 року. Окрім того, у 2010 році Порошенко придбав майже 90% акцій «Севморзаводу» в Севастополі, який займався ремонтом російських військових кораблів.

Експерти стверджують, що продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму було вигідним для бізнес-інтересів Порошенка. Завод отримував замовлення від російського флоту, що приносило суттєвий прибуток.

Критики нагадують, що під час свого міністерського терміну Порошенко неодноразово заявляв про вигідність Харківських угод для України, попри доповіді СБУ та військової розвідки про підривну діяльність російського флоту в Криму. У своїх виступах він називав ці домовленості “мистецтвом компромісу”, тим самим поширюючи російські наративи та послаблюючи позицію України.

Наразі понад 17 тисяч українців підписали петицію з вимогою накласти санкції на Петра Порошенка, звинувативши його у державній зраді, співпраці з РФ та підриві інтересів України. Для розгляду петиції необхідно зібрати 25 тисяч підписів.

The post Порошенка звинувачують у здачі Чорноморського флоту first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Полтавський податківець уникнув покарання за підробку документів

У Полтаві суд скасував виправдувальний вирок для колишнього старшого оперативного уповноваженого ГУ ДФС у Полтавській області, якого звинувачували у підробці офіційних документів під час службової діяльності. Йдеться про податківця Олексія Б., який ще у 2017 році вніс неправдиву інформацію до шести протоколів огляду вилученої підакцизної продукції. Як встановило слідство, Б. зазначив у протоколах дані про […]

У Борисполі засудили чоловіка, що «допомагав» звільнятись із ЗСУ

У Борисполі суд визнав винним колишнього військовослужбовця 79-ї десантно-штурмової бригади у зловживанні впливом. Чоловік обіцяв за 10 тисяч доларів «допомогти» зі звільненням від служби через військово-лікарську комісію. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок Бориспільського міськрайонного суду від 31 березня. За матеріалами справи, у 2023 році після повернення з фронту обвинувачений пройшов ВЛК […]

Держава втратила 1,5 мільярда на оборудках “Кернел”

Один із найбагатших українців, Андрій Веревський, провернув схему, яка дозволила йому стати одноосібним власником аграрного гіганта «Кернел». Це обійшлося Україні у 1,5 млрд грн недоотриманих податків і позбавило десятки дрібних інвесторів їхніх заощаджень. Все почалося із таємного випуску 216 мільйонів акцій «Кернел» через підставні компанії. Такий крок різко обвалив вартість паперів на Варшавській фондовій біржі […]

Redcliffe Partners може стати юридичним голосом України у переговорах із США

Наступного тижня українська делегація вирушає до Сполучених Штатів Америки для обговорення оновленої угоди щодо видобутку надр, зокрема рідкоземельних металів. Хоча офіційно імена учасників поки не оприлюднено, є підстави вважати, що у перемовинах ключову роль може відіграти юридична фірма Redcliffe Partners – один із найвпливовіших гравців у сфері стратегічних юридичних супроводів на межі державно-приватного партнерства. Redcliffe […]