Пенсії для ВПО та українців за кордоном будуть платити за новими правилами

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке спрощує порядок виплат пенсій для трьох категорій громадян: внутрішньо переміщених осіб, людей, які перебувають за кордоном, а також мешканців тимчасово окупованих територій. Вперше для цих груп запроваджено єдині правила отримання пенсійних виплат.

До цього часу процедура отримання пенсій для кожної категорії мала окремі нюанси: одні повинні були звертатись виключно до “Ощадбанку”, інші — доводити статус ВПО або регулярно надсилати запити. Нове рішення уніфікувало механізм: тепер пенсіонери можуть отримувати виплати на рахунок у будь-якому українському банку, незалежно від місця фактичного проживання.

Водночас для пенсіонерів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами України, запроваджується нове зобов’язання: до 31 грудня кожного року необхідно проходити фізичну ідентифікацію.

Ця процедура покликана підтвердити, що отримувач пенсії — жива особа. Для цього є три способи:

  • Офлайн: особисте звернення до сервісного центру Пенсійного фонду, банку або українського консульства.

  • Онлайн: авторизація на сайті ПФУ через електронний підпис (наприклад, “Дія.Підпис”).

  • Відеозв’язок: індивідуальна ідентифікація через відеозустріч із представником ПФУ після попередньої реєстрації на сайті.

Якщо людина живе на ТОТ і не може пройти ідентифікацію, вона повинна хоча б раз на пів року здійснити фінансову операцію зі свого рахунку, щоб підтвердити активність.

Для продовження пенсійних виплат пенсіонери, які живуть на окупованих територіях або за кордоном, повинні подати письмову заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначено, що вони не отримують жодних виплат від Російської Федерації.

У разі невиконання вимог — виплати зупиняють. Відновити їх можна лише після проходження процедури ідентифікації. Якщо припинення сталося до 20 березня 2025 року, треба подати заяву про поновлення і пройти перевірку.

Для громадян, які перебувають за кордоном, дозволено надсилати документи поштою. До заяви обов’язково додається довідка, що підтверджує факт життя.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]