У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.
Гетманцев зазначив, що, хоча підвищення середньої пенсії у річному вимірі є незначним, його вдалося зберегти, завдяки врахуванню інфляції. Основну роль у цьому відіграв щорічний перерахунок пенсій, який відбувся в березні 2024 року.
Голова податкового комітету також представив розподіл пенсіонерів за рівнем виплат:
За словами Гетманцева, фінансовий стан Пенсійного фонду України залишається відносно стабільним. За підсумками трьох кварталів 2024 року, надходження від Єдиного соціального внеску (ЄСВ), спрямованого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, не виконали план на 1,9%. Однак причиною цього стало відставання у І-му кварталі, тоді як у ІІ-му та ІІІ-му кварталах плани навіть перевиконали. Загалом доходи ПФУ за перші дев’ять місяців року зросли на 9,3% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Раніше повідомлялося, що понад половину пенсіонерів України отримують виплати, які перевищують 4 000 гривень. Основним чинником зростання середньої пенсії стала березнева індексація. Найвищі пенсії, у середньому 7 940 гривень, отримують пенсіонери у Києві — це більш ніж на 35% більше, ніж середній показник по країні.