Навіть якщо важко — ідіть далі: особиста історія сили та витривалості

У часи, коли життя підкидає все нові виклики — від війни до втрати близьких, проблем на роботі чи нестабільності в особистому житті — ми всі потребуємо слів підтримки. Блогерка, керівниця проєктів і СМО Поліна Левицька ділиться своєю особистою історією — болючою, щемкою, але сповненою сили та оптимізму. Її досвід — це не просто спогади про важкі часи, це заклик не здаватися, коли здається, що все втрачено. Вона нагадує: навіть якщо впали — головне знайти в собі сили піднятися і зробити наступний крок. І саме це — найцінніше в житті.

Завжди треба вміти зібратися, щоб зробити наступний крок — навіть якщо важко, ми все одно повинні знайти сили зробити цей крок. А якщо впали, то встати і йти далі, i це знову кроки — пише блогерка Поліна Левицька, наводячи приклад зі свого життя.

Оптимізм — велика сила!
Фото: Unsplash | Оптимізм — велика сила!

Ніколи не здавайтеся

Хочу морально підтримати всіх, кому зараз складно. З різних причин: хтось довго шукає роботу, хтось розлучається, у когось проблеми на роботі, хворіють близькі та родичі. Ті, хто живе в Україні, відчувають на собі війну. Перед початком моєї розповіді — я вам всім щиро бажаю витримати все це, і впевнена, що у вас все вирішиться на краще.

Мені не страшно і не соромно про це писати або говорити. Це частина мого життя. Моєї історії.

Коли загинув мій батько, мені було 15 років. Мамі — 40 років. Літо. Ми тільки повернулися з мамою із сімейного відпочинку. В те літо для мене змінилося все: зруйнувалися всі плани з вступом через рік, зробити ремонт у квартирі, яку батько купив в кредит. Ми всюди були винні: банкам, знайомим, друзям. Ми якось зробили похорон. І сіли з мамою думати, що далі.

Тут варто сказати, що моя мама — вона не такого складу характеру, як я. У неї завжди було: “ой, всьо”. Вона була схильна опускати руки. Я в те літо вже підробляла в місцевій газеті, писала позитивні статті, пов’язані з життям міста та молоді. Навіть коли здавалося, що в місті нічого позитивного за тиждень не сталося — редактор все одно цей позитив вимагав знайти. Це був мій перший урок — намагатись бути оптимістом.

Моя мама все життя працювала в дитячому садку вихователем і викладала інформатику в школі. Тобто, по суті, вона працювала завжди — всі дні тижня. Йшла о 7 ранку на роботу і поверталася о 8–9 вечора.

В перші 2 роки після смерті тата моїй мамі довелося ще взяти один підробіток на вихідні. По пів дня. Місто було маленьке. Роботи там толком не було.

Я влаштувалася ще адміністратором в інтернет-клуб на 0,7 ставки. На повну мене за законом не мали права брати. І так директор клубу боявся, але хотів допомогти моїй сім’ї.

Отже, мені 15 років. Я перейшла в 11 клас. Зранку я в школі до 14–15:00. Потім у мене або газета, або робота в інтернет-клубі. Все це закінчувалося о 20–21:00. Потім уроки. Ще я займалася настільним тенісом. І закінчувала художню школу.

Ні в мене, ні в моєї мами не було вихідних і відпустки в ті 2 роки після смерті батька.

В 11 класі я складала іспити достроково і в мене не було випускного. У мене просто не було грошей ні на святкову сукню, ні на зачіску, ні на сам випускний, який проходив у ресторані.

Я безперервно працюю з 15 років. Це глобально багато для 38 років. Це досвід, багато досвіду за моїми плечима і багато комунікацій. Я знаю, що таке, коли “все, приїхали”. Я знаю, що таке брехня і коли в холодильнику пусто. Але це точно ніколи не зламає сильних духом людей. Це тільки зробить сильніше і дасть черговий досвід.

Так, ми втрачаємо. Особливо зараз. Але завжди треба вміти зібратися, щоб зробити наступний крок. Навіть якщо важко, ми все одно повинні знайти сили зробити цей крок. А якщо впали, то встати і йти далі. І це знову кроки.

Я бажаю всім сил, терпіння — і пам’ятайте, що у нас одне життя. Бережіть себе і близьких. Зараз це як ніколи важливий слоган.

І, будь ласка, ніколи не здавайтеся.

Схожі статті

США навмисно допустили витік інформації стосовно своїх претензій на Запорізьку АЕС

Як повідомляють наші джерела, адміністрація Дональда Трампа навмисно допустила витік інформації у ЗМІ стосовно своїх претензій на контроль Запорізької АЕС. Нагадаємо, у  The Wall Street Journal вийшла велика стаття стосовно мирного врегулювання, в основі якого має бути відмова України від планів вступу до НАТО, визнання анексії Криму Росією та створення нейтральної території навколо ЗАЕС під […]

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата просто у дворі

У місті Кам’янське на Дніпропетровщині стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї просто у дворі житлового будинку. Місцеві пабліки повідомляють, що чоловік відкрив стрілянину з автомата, і все це відбувалося поруч із дитиною. На оприлюдненому відео зафіксовано конфлікт між двома чоловіками, під час якого третій намагається підійти ззаду і забрати автомат. Саме в цей момент пролунали […]

Що святкують в Україні та світі 21 квітня: календар пам’ятних дат

Сьогодні віряни вшановують пам’ять святого священномученика Януарія та його соратників, які загинули за віру в III столітті. У світі відзначають одразу кілька важливих дат — зокрема, Всесвітній день творчості та інновацій, Міжнародний день коноплі та День кроншнепа. Цей день також має значення в історії України та світу. Церковне свято Святий Януарій, пам’ять якого вшановують 21 […]

Мобілізація — не про справедливість, а про вибір: військовий Віктор Трегубов про страх, обов’язок і силу змін

Війна не знає справедливості — вона її знищує першою. Саме тому говорити про “справедливу” мобілізацію безглуздо, вважає військовослужбовець і журналіст Віктор Трегубов. В Україні мобілізація досі залишається доволі ліберальною, але й вона наштовхується не стільки на страх смерті, як на інший — більш глибокий і людський — страх перед змінами. Серед усіх аргументів, що супроводжують […]