НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти.

У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця компаній-постачальників, двоє їхніх керівників і ще одна фізична особа. Усім п’ятьом повідомлено про підозру за статтями про розтрату, замах на розтрату та легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом.

Схема працювала просто, але ефективно. У каталозі харчових наборів, за якими закуповували продукти для армії, значилось 409 найменувань — від гречки до… желатину. При цьому лише 10% асортименту дійсно регулярно використовувалися. Решта – рідкісні позиції, сезонні або взагалі не закуповувались.

Ціна формувалася як середнє арифметичне всіх позицій у каталозі. Це дозволяло маніпулювати вартістю окремих продуктів: завищувати ціни на ходові товари, як-от овочі та м’ясо, і занижувати на «мертві душі» – наприклад, черешні взимку.

Результат: картопля по завищеній ціні, яку постачали тисячами тонн, і черешня – по кілька копійок, яку не постачали взагалі. На папері все виглядало пристойно. По факту — махінації, що принесли постачальникам сотні мільйонів.

За інформацією НАБУ, лише за серпень-грудень 2022 року дві компанії, підконтрольні одній особі, заробили на такій схемі понад 733 млн грн.

Ці махінації стали можливими через бездіяльність посадовця Міноборони, який підписував договори та “не помічав” ціни, що явно виходили за межі ринку.

Інформаційний скандал з харчуванням для армії розгорівся ще на початку 2023 року після публікації розслідування ZN.UA під назвою «Тилові пацюки Міноборони…». Тоді головною сенсацією стали яйця по 17 гривень”, що викликало хвилю обурення в суспільстві.

Міністр оборони Олексій Резніков категорично заперечував звинувачення, стверджуючи, що всі ціни були коректно вказані в контрактах. Проте скандал не вщухав, і згодом міністра було відправлено у відставку.

На цьому тлі нова справа НАБУ виглядає як продовження того ж самого ланцюга. Серед фігурантів підозрюваних Резніков наразі не фігурує, однак його ім’я безпосередньо пов’язане з періодом, коли ця схема працювала.

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Гвоздика: проста спеція з потужними лікувальними властивостями

Гвоздика — це не просто ароматна спеція, яка додає стравам пряного смаку. Висушені бутони тропічного дерева роду сізігіум вважаються справжнім джерелом користі для здоров’я, особливо для травної системи та ротової порожнини. Фахівці зазначають, що гвоздика стимулює секрецію слини, а також покращує м’язову діяльність шлунково-кишкового тракту, що робить її ефективною у боротьбі з розладами травлення. Пряність […]

Нове дослідження виявило небезпеку солодких газованих напоїв для метаболізму людини

Газовані напої зі смаком солодкої сахарози вже давно користуються популярністю серед мільйонів людей у всьому світі. Однак лікарі і вчені не втомлюються нагадувати про їхню шкоду для здоров’я. Нове дослідження підтвердило ще одну небезпечну сторону вживання таких напоїв — негативний вплив на обмін речовин. Фахівці Медичної школи Кека провели експеримент за участі 69 молодих людей […]

Мешканця Сумщини засудили умовно за оборону села від росіян

Тростянецький районний суд Сумської області виніс вирок мешканцю села Кам’янка Віталію Куколю, який під час російського вторгнення у 2022 році самотужки виготовляв вибухівку, щоб захистити свою громаду. Хоча суд визнав його винним у незаконному виготовленні зброї, чоловіка звільнили від покарання з випробувальним терміном в один рік. Як повідомляє «Суспільне Суми», за даними слідства, у березні […]

Українцям загрожує шокове зростання цін на воду через мільярдні борги

В Україні стрімко зростає фінансова криза у сфері водопостачання. За словами віцепрем’єр-міністра Олексія Кулеби, станом на 1 квітня 2025 року кредиторська заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства досягла 24,2 млрд грн, а борги населення — 9,2 млрд грн. Це ставить під загрозу стабільну роботу системи і наближає країну до суттєвого підвищення тарифів. Кулеба зазначив, що загальна заборгованість […]