На майже 190 мільйонів: прокуратура відсудила землю у підприємців, що користувалися ділянкою ДСНС

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва через суд домоглася повернення до державної власності земельної ділянки площею майже 7 гектарів у Солом’янському районі столиці. Орієнтовна вартість ділянки становить близько 190 мільйонів гривень.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Як встановили прокурори, ділянка була передана у постійне користування Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Водночас фактично нею користувалися приватні компанії, які не мали на це жодних законних підстав.

Більше того, на території не було виявлено жодних об’єктів, що належали б ДСНС. Усе це свідчить про зловживання правом постійного користування з боку формального користувача та реальне комерційне використання державної землі приватниками.

Враховуючи виявлені порушення, прокуратура звернулася до Господарського суду міста Києва з низкою вимог:

  • припинити право постійного користування землею;

  • повернути ділянку у державну власність;

  • скасувати розпорядження КМДА про поділ цієї ділянки;

  • визнати недійсною державну реєстрацію 13 новоутворених земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Суд повністю задовольнив позовні вимоги, визнавши дії щодо користування та перерозподілу державної землі незаконними.

Схожі статті

Удар по російському ВПК: українські сили в червні досягли рекордів

У червні 2026 року українські Сили оборони суттєво активізували повітряні атаки на об'єкти російського військово-промислового комплексу, встановивши нові...

WBC готує призначення нового чемпіона: Усик відмовився від титулу

Світова боксерська рада (WBC) підтвердила зміну статусу чемпіонського титулу у надважкій вазі після офіційної відмови українського боксера Олександра...

Словаччина погрожує заблокувати допомогу Україні на саміті НАТО

Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо оголосив, що країна може заблокувати ухвалення нових рішень стосовно фінансової та військової підтримки Україні...