Мозок зберігає дитячі спогади, хоча ми їх не пам’ятаємо

Нове дослідження показало, що мозок зберігає спогади з періоду дитячої амнезії до дорослого життя, навіть якщо ми не можемо їх свідомо згадати. Це відкриття змінює розуміння того, як формуються та зберігаються спогади з дитинства, і відкриває нові перспективи вивчення розвитку пам’яті.

Раніше вчені вважали, що мозок молодих людей недостатньо розвинений для формування стійких спогадів, однак нові дослідження показали, що спогади зберігаються у вигляді мереж нейронів. Коли ми намагаємося пригадати, ці нейронні зв’язки зміцнюються. Однак, як зазначають дослідники, відсутність мови в ранньому дитинстві може обмежувати здатність до свідомого відтворення спогадів.

Одним з найбільш цікавих аспектів є те, що деталі перших спогадів можуть залежати від культурного середовища і виховання. Дослідження, проведені на дітей із різних культур, показують, що навіть перші спогади можуть варіюватися залежно від того, як часто батьки ставлять питання і ведуть розмови з дитиною. Наприклад, в Україні й США діти можуть згадувати свої перші спогади в середньому у віці 3,5 років, тоді як китайці згадують їх трохи пізніше.

Цікаво, що у новозеландських маорі перші спогади з’являються на кілька місяців раніше — у віці приблизно 2,5 років. Це, на думку вчених, може бути пов’язано з сильною культурною традицією усного передавання знань та історій у їхній культурі, що стимулює розвиток пам’яті в ранньому віці.

Дослідження також підтвердили, що ранні дитячі травми можуть мати серйозні наслідки для психічного здоров’я, збільшуючи ризик виникнення тривожності та депресії в майбутньому.

Таким чином, спогади, сформовані в період дитячої амнезії, насправді зберігаються в мозку, і хоча вони не є свідомими, їхній вплив на наше життя може бути глибоким. Ці відкриття ставлять під питання, чому ми не маємо доступу до цих спогадів і чому спогади, сформовані до 7 років, руйнуються швидше, ніж у дорослих.

The post Мозок зберігає дитячі спогади, хоча ми їх не пам’ятаємо first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

5 квітня: День совісті, супу та першої Конституції України

5 квітня в Україні та світі відзначають одразу кілька пам’ятних дат — День створення першої Конституції України, Міжнародний день совісті та навіть Міжнародний день супу. У церковному календарі сьогодні вшановують мученика Феодула-читця, який прийняв смерть за віру. Що сьогодні за церковне свято 5 квітня в церковному календарі – день пам’яті Феодула-читця. Він був читцем у […]

Фальшиві довідки за 14 тисяч: судять посадовицю ТЦК на Закарпатті

У Закарпатській області передано до суду справу щодо масштабної схеми незаконного оформлення документів про непридатність до військової служби. Серед фігурантів — співробітниця терцентру комплектування Оксана Лівик, яку слідство вважає однією з організаторок злочинної групи. Про це повідомив журналіст Віталій Глагола з посиланням на Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Західного регіону. За даними правоохоронців, група діяла […]

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]