МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два

У 2023 році Міністерство охорони здоров’я України зробило централізовану закупівлю 44 одиниць високовартісного медичного обладнання на суму 1,6 мільярда гривень. Серед придбаного — лінійні прискорювачі для лікування раку, магнітно-резонансні томографи та стоматологічні комп’ютерні томографи. Однак, станом на листопад 2024 року, лише 2 з цих одиниць були введені в експлуатацію, що становить лише 4,5% від запланованої кількості.

Закупівля, здійснена через Державне підприємство “Медичні закупівлі України”, була першою централізованою спробою МОЗ закупити високотехнологічне медобладнання для державних медичних установ. Однак цей процес затягнувся, і до 2024 року лише половина обладнання потрапила в медичні установи, але залишилась неактивною.

Аудит Рахункової палати виявив серйозні проблеми в організації закупівель. Зокрема, виявлено, що МОЗ не здійснив належного аналізу потреб медичних установ у такому обладнанні, а сам процес закупівлі супроводжувався значними недоліками. Обладнання, яке не відповідало вимогам за типом і кількістю, було розподілено між кількома закладами, що не мали готових приміщень для його установки.

Більше того, частина обладнання зберігалася в неналежних умовах, що могло вплинути на його працездатність. Це відображає системні проблеми в організації закупівель і в управлінні медичними постачаннями, що призвело до значного розриву між державними витратами та реальним використанням обладнання.

Крім того, через численні затримки в процесі постачання та перерозподілу обладнання, громадяни, які могли б отримати медичну допомогу за допомогою цих новітніх технологій, залишаються без доступу до них.

МОЗ і ДП “Медичні закупівлі України” вже заявили про готовність виправити ситуацію: Міністерство обіцяє розібратися в причинах затримок і пришвидшити процес введення медобладнання в експлуатацію, а також встановити чіткі критерії для розподілу обладнання між медичними закладами.

На фоні цієї ситуації Кабінету Міністрів України рекомендують забезпечити медзаклади необхідним додатковим обладнанням для введення лінійних прискорювачів в експлуатацію, а також завершити підготовку приміщень для їх встановлення.

Загалом, ці проблеми з організацією закупівель і встановленням медобладнання демонструють недоліки в управлінні, що мають серйозні наслідки для доступу українців до необхідної медичної допомоги.

The post МОЗ закупив 44 одиниці дорогого медичного обладнання з яких працює лише два first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Депутат вимагав $10 тисяч за влаштування на державну службу

Державне бюро розслідувань затримало чинного депутата Житомирської обласної ради за спробу шахрайського заволодіння коштами. Як з’ясувалося, посадовець вимагав $10 000 в обмін на обіцянку “влаштувати” громадянина на конкурсну посаду у державному органі. За даними слідства, у березні 2025 року депутат вийшов на чоловіка, який перебував у пошуку роботи, та запропонував свої “послуги”. У розмовах він […]

У Київраді хочуть ліквідувати “Муніципальну охорону” через перевищення повноважень

Депутат Київради Андрій Вітренко ініціював створення тимчасової контрольної комісії для перевірки діяльності комунальної організації «Муніципальна охорона». За словами депутата, існують серйозні підозри у зловживанні бюджетними коштами та використанні структури як особистої силової підтримки мера столиці Віталія Кличка. Як зазначає Вітренко, у 2024 році на утримання «Муніципальної охорони» з міського бюджету передбачено 741 млн грн, а […]

Збірна України розпочне відбір до ЧС-2026 матчем проти Франції у вересні

У 2025 році збірну України з футболу очікує насичений сезон: національна команда зіграє одразу в двох важливих турнірах — плей-оф Ліги націй та відборі на чемпіонат світу-2026. Загалом заплановано вісім офіційних матчів, ще кілька можуть з’явитися у вигляді товариських зустрічей. Перші матчі вже відбулися в березні. В рамках плей-оф Ліги націй українці вдома обіграли Бельгію […]

Більшість українців ігнорують профілактичні огляди та не поновлюють щеплення

Понад половина українців звертаються до лікаря лише у разі крайньої потреби, а щеплення регулярно поновлюють лише 20% громадян. Такі результати показало опитування, проведене компанією Rakuten Viber, у якому взяли участь близько 40 тисяч користувачів. На запитання про проходження профілактичних оглядів 56% відповіли, що відвідують лікаря тільки при виникненні проблем зі здоров’ям. Регулярні щорічні огляди проходять […]