Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку

В Україні триває мобілізація, яка охоплює чоловіків віком від 25 до 60 років. Однак інколи повістки отримують і ті, хто вже перетнув цей віковий рубіж. Чи законно це, і що робити в такій ситуації, пояснила адвокатка Тетяна Савченко.

Згідно зі статтею 22 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, 60 років – це граничний вік мобілізації для рядових, сержантів та офіцерів нижчої ланки. Після досягнення цього віку чоловік вже не вважається військовозобов’язаним і не підлягає призову.

“У 59 років ще можуть призвати, а в 60 — вже ні”, — наголошує юристка.

Досягнувши 60-річного віку, потрібно самостійно звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК), надати необхідні документи та написати заяву про зняття з військового обліку. Лише після цього військові зобов’язання офіційно припиняються, і повістки більше не мають права вручати.

Якщо ж особу після 60 років мобілізували, вона може подати рапорт на звільнення за статтею 26 того ж закону. У такому разі військова частина повинна звільнити її зі служби.

Чоловіків після 50 років можуть мобілізувати, якщо вони придатні до служби. Для офіцерів високого рангу граничний вік мобілізації становить 65 років. Також військовослужбовці з високою кваліфікацією можуть за власним бажанням продовжити службу до цього віку.

Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що у 2025 році зросла кількість звернень щодо порушень прав людини з боку ТЦК. Йдеться, зокрема, про випадки незаконного вручення повісток і неправомірну мобілізацію.

З огляду на це, правозахисники радять ретельно стежити за дотриманням законодавства, особливо у випадках, коли повістки отримують люди, які не підлягають мобілізації.

The post Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]

Керівник Сумського ДПС проводить кадрове очищення місцевого «осередку Монако»

Затримання Миколи Оленича — ще один епізод у процесі масштабного очищення Головного управління ДПС у Сумській області. Цей кейс став логічним продовженням антикорупційних дій правоохоронців та внутрішніх рішень керівництва, спрямованих на знищення тіньових схем у податковій. За останні місяці орган залишили або були затримані одразу кілька ключових фігурантів гучних справ: Олена Хотенко Олександр Артем’єв Артем […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]