Меру Ірпеня Маркушину продовжили домашній арешт: захист готує апеляцію

Печерський районний суд Києва 19 березня ухвалив рішення продовжити цілодобовий домашній арешт міському голові Ірпеня Олександру Маркушину ще на місяць – до 23 квітня. Його підозрюють у незаконному перетині кордону в серпні 2022 року, однак захист наполягає, що справа є політично мотивованою.

Судове рішення та позиція сторін

Суд відхилив доводи адвокатів про відсутність ризиків та суттєві обмеження прав підозрюваного. Адвокат Павло Гончаренко заявив, що команда захисту готує апеляційну скаргу на рішення суду.

«Кожен аргумент захисту був детально розписаний із посиланням на судову практику Європейського суду з прав людини та національних судів. Ми довели відсутність ризиків, однак суд все одно ухвалив таке рішення, яке вважаємо несправедливим», – зазначив Гончаренко.

Сам Олександр Маркушин назвав рішення суду упередженим і заявив, що не збирається переховуватися від слідства.

20 березня суд також має розглянути питання щодо продовження чи скасування його відсторонення з посади мера Ірпеня.

У чому суть справи

Мера Ірпеня підозрюють у незаконному переправленні особи через державний кордон, хоча адвокати наголошують, що фактично йдеться про його самостійний виїзд за кордон у серпні 2022 року.

За словами захисту, спершу слідство розглядало звинувачення за статтею про незаконний перетин кордону, проте через закінчення строку давності (максимальне покарання – 15 діб арешту) перекваліфікувало справу на більш серйозну – «незаконне переправлення осіб».

За версією адвокатів, Маркушин виїхав з України на законних підставах:

  • щоб побачити свого малолітнього сина, який залишився напівсиротою після смерті матері;
  • для закупівлі безпілотників для ЗСУ за погодженням Вишгородської райради та Київської ОВА.

Раніше суд відправив його під варту з можливістю внесення 30 млн грн застави, проте пізніше Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Звинувачення та аргументи сторін

Прокурори наполягають, що Маркушин виїхав не для волонтерської діяльності, а з особистих мотивів. Вони також вважають, що підозрюваний може переховуватися від слідства або впливати на свідків.

Захист, навпаки, заперечує ці ризики, аргументуючи тим, що мер Ірпеня з’являється на всі судові засідання та виконує рішення суду.

«Якби я хотів втекти, то не залишався б в Ірпені під час російського вторгнення і не організовував би оборону міста. Я не переховувався від ворога, не буду переховуватись і від ДБР», – заявив Маркушин.

Його адвокати також зазначають, що слідство базується на матеріалах обласної поліції, яка раніше вже закривала це провадження через відсутність складу злочину.

Розгляд апеляції щодо продовження запобіжного заходу має відбутися найближчим часом.

The post Меру Ірпеня Маркушину продовжили домашній арешт: захист готує апеляцію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]

Керівник Сумського ДПС проводить кадрове очищення місцевого «осередку Монако»

Затримання Миколи Оленича — ще один епізод у процесі масштабного очищення Головного управління ДПС у Сумській області. Цей кейс став логічним продовженням антикорупційних дій правоохоронців та внутрішніх рішень керівництва, спрямованих на знищення тіньових схем у податковій. За останні місяці орган залишили або були затримані одразу кілька ключових фігурантів гучних справ: Олена Хотенко Олександр Артем’єв Артем […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]