Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами.

Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання пільг прозорою, ефективною і захищеною від зловживань.

Перевірку здійснюватимуть шляхом автоматизованого зіставлення даних, які одержувачі подали для оформлення пільг, з інформацією з державних реєстрів. Використовуватимуть електронну систему «Трембіта», яка забезпечує обмін інформацією між державними органами без необхідності фізичного звернення громадян.

Під час верифікації перевірятимуть:

– достовірність податкового номера через реєстр платників податків
– чинність паспорта у демографічному реєстрі
– факти смерті, народження, зміни імені чи шлюбу
– наявність статусу ветерана війни
– дані щодо інвалідності, її групи та актуальності
– виплати субсидій через інформаційну систему Пенсійного фонду

Серед ключових напрямів перевірки — виявлення пільг, які надавались після смерті особи, подвійного нарахування допомоги за один період, розбіжностей у місці реєстрації та проживання, а також статусів, які дають право на пільги, але могли змінитися.

За даними Пенсійного фонду, станом на січень 2025 року пільги та субсидії отримували 2,779 мільйона домогосподарств. З них 1,216 мільйона осіб користувалися пільгами на суму понад 2 мільярди гривень, а 1,474 мільйона родин — субсидіями ще на майже 2,8 мільярда гривень.

Окрім цього, уряд уже оновив правила розрахунку середньомісячного сукупного доходу для сімей, які претендують на державну соціальну допомогу. Це може вплинути на право отримання виплат та їхній обсяг.

Нова система має запобігти нецільовому використанню бюджетних коштів і забезпечити підтримку тим, хто дійсно її потребує.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Податківець на Сумщині вимагав хабар за ліцензії на пальне — СБУ

СБУ та ДБР затримали посадовця ДПС у Сумській області за вимагання хабаря за ліцензії на пальне Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань викрили посадовця Головного управління Державної податкової служби у Сумській області на вимаганні хабаря. За інформацією СБУ, йдеться про керівника управління контролю за підакцизними товарами. Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав від підприємця […]

Керівник Сумського ДПС проводить кадрове очищення місцевого «осередку Монако»

Затримання Миколи Оленича — ще один епізод у процесі масштабного очищення Головного управління ДПС у Сумській області. Цей кейс став логічним продовженням антикорупційних дій правоохоронців та внутрішніх рішень керівництва, спрямованих на знищення тіньових схем у податковій. За останні місяці орган залишили або були затримані одразу кілька ключових фігурантів гучних справ: Олена Хотенко Олександр Артем’єв Артем […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]