Літній Час у Вихідні: Перехід годинників в Україні

У ніч з суботи на неділю, 31 березня, українці переведуть годинники на літній час, здійснюючи цю стандартну процедуру о 3:00 годині. Це рішення відповідає постанові Кабінету Міністрів від 1996 року, яка встановлює перехід на літній час з метою оптимального використання світлої частини доби протягом періоду з останньої неділі березня до останньої неділі жовтня.

Більшість електронних пристроїв, таких як смартфони, планшети, ноутбуки, автоматично переведуть годинники, спрощуючи процес для користувачів. Однак рекомендується перевірити налаштування, щоб упевнитися у правильності часу.

Триває дискусія щодо скасування переходу на літній та зимовий час у країні. Законопроєкти з цього питання вносилися до Верховної Ради, проте жоден з них не набрав достатньої підтримки. Останній законопроєкт, що пропонував відмінити цю практику, був зареєстрований восени 2020 року, але не був прийнятий депутатами.

Перехід на літній та зимовий час вперше був впроваджений у Великій Британії у 1908 році, а потім у Німеччині у 1916 році. Ця практика поширилася на інші країни, включаючи Сполучені Штати та більшість країн Європи.

Перехід на літній час у ніч з суботи на неділю, 31 березня, є стандартною процедурою в Україні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 1996 року. Ця міра призначена для ефективного використання світлого часу протягом певного періоду року.

Більшість електронних пристроїв автоматично переведуть годинники, забезпечуючи зручність користувачам. Проте рекомендується перевірити налаштування, щоб упевнитися у правильності показаного часу.

Незважаючи на це, триває дискусія щодо можливого скасування переходу на літній та зимовий час. Депутати Верховної Ради не прийняли жоден законопроєкт, який пропонував відмінити цю практику.

Історично, перехід на літній та зимовий час був впроваджений у Великій Британії та Німеччині у початку 20 століття, а потім розповсюдився на багато інших країн, включаючи США та більшість країн Європи.

Схожі статті

США навмисно допустили витік інформації стосовно своїх претензій на Запорізьку АЕС

Як повідомляють наші джерела, адміністрація Дональда Трампа навмисно допустила витік інформації у ЗМІ стосовно своїх претензій на контроль Запорізької АЕС. Нагадаємо, у  The Wall Street Journal вийшла велика стаття стосовно мирного врегулювання, в основі якого має бути відмова України від планів вступу до НАТО, визнання анексії Криму Росією та створення нейтральної території навколо ЗАЕС під […]

У Кам’янському чоловік відкрив стрілянину з автомата просто у дворі

У місті Кам’янське на Дніпропетровщині стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї просто у дворі житлового будинку. Місцеві пабліки повідомляють, що чоловік відкрив стрілянину з автомата, і все це відбувалося поруч із дитиною. На оприлюдненому відео зафіксовано конфлікт між двома чоловіками, під час якого третій намагається підійти ззаду і забрати автомат. Саме в цей момент пролунали […]

Що святкують в Україні та світі 21 квітня: календар пам’ятних дат

Сьогодні віряни вшановують пам’ять святого священномученика Януарія та його соратників, які загинули за віру в III столітті. У світі відзначають одразу кілька важливих дат — зокрема, Всесвітній день творчості та інновацій, Міжнародний день коноплі та День кроншнепа. Цей день також має значення в історії України та світу. Церковне свято Святий Януарій, пам’ять якого вшановують 21 […]

Мобілізація — не про справедливість, а про вибір: військовий Віктор Трегубов про страх, обов’язок і силу змін

Війна не знає справедливості — вона її знищує першою. Саме тому говорити про “справедливу” мобілізацію безглуздо, вважає військовослужбовець і журналіст Віктор Трегубов. В Україні мобілізація досі залишається доволі ліберальною, але й вона наштовхується не стільки на страх смерті, як на інший — більш глибокий і людський — страх перед змінами. Серед усіх аргументів, що супроводжують […]