Косметологія під час вагітності: які процедури краще відкласти

Бажання виглядати доглянуто не зникає ні на хвилину — навіть коли жінка готується стати мамою. Проте деякі косметичні процедури, що здаються невинними, можуть завдати шкоди майбутній дитині, особливо у критичні періоди — під час імплантації ембріона або на ранніх термінах вагітності.

Лікарі наголошують: деякі процедури здатні впливати на організм неочікувано через гормональні зміни, підвищену чутливість шкіри та зміну реакції імунної системи.

Ботокс

Хоча даних про шкоду ботулотоксину для плоду в людей немає, дослідження на тваринах показали: ботокс підвищує ризик викидня. Основна загроза — нейротоксин, який може проникати в кров та впливати на нервову та серцево-судинну системи ембріона.

Рекомендація: відмовитися від ботоксу не тільки під час вагітності, а й у період її планування.

Мезотерапія

Ін’єкції вітамінних “коктейлів”, які мають омолоджувальний чи тонізувальний ефект, можуть спровокувати порушення кровотоку у вагітної. На фоні гормональної перебудови навіть нешкідливі компоненти можуть викликати нетипову реакцію організму.

Рекомендація: не проводити мезотерапію в жодному триместрі вагітності.

Лазерне шліфування та глибокий пілінг

Такі процедури проводять із застосуванням місцевих анестетиків. Але будь-які знеболювальні у період вагітності дозволені лише за життєвими показаннями. А кислоти, які використовуються при пілінгу, можуть потрапити до крові і негативно вплинути на плід.

Рекомендація: відкласти глибокі пілінги й лазерні процедури до завершення вагітності та грудного вигодовування.

Обгортання

Процедури з прогріванням або охолодженням шкіри викликають зміни кровотоку в області малого тазу, що небезпечно в період імплантації або на ранніх строках. Це стосується і SPA-обгортань, і антицелюлітних процедур.

Рекомендація: не проводити обгортання у період вагітності й планування.

Що ще під забороною?

  • Солярій — через ризик перегріву й гормональні зміни в пігментації;

  • Перманентний макіяж (татуаж) — може викликати алергічні реакції та непередбачувану зміну кольору пігменту.

Підсумок: якщо ви плануєте вагітність або вже чекаєте на дитину, обов’язково консультуйтеся з лікарем перед будь-якою процедурою краси. Здоров’я мами і майбутнього малюка — завжди важливіше за естетичний ефект.

Схожі статті

Труїли, грабували і зникали: на Тернопільщині викрили злочинну групу

У Тернополі завершено досудове розслідування у справі жителя Львівщини, якого обвинувачують у двох розбійних нападах, скоєних у змові з групою осіб. Справу скеровано до суду, повідомляє поліція Тернопільщини. За даними слідства, 32-річний фігурант брав участь у нападах, жертвами яких стали троє громадян — двоє студентів і літній чоловік. Під час скоєння злочинів зловмисники використовували підмішані […]

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія — від отриманих травм померла 29-річна жінка. Як повідомляє поліція, інцидент трапився 14 травня під час спільного розпивання алкоголю з 44-річним знайомим. Між учасниками застілля виник конфлікт, який переріс у насильство. Чоловік у ході сварки вдарив жінку металевою палицею по тулубу. Від отриманих ушкоджень вона знепритомніла і […]

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут зізналася, що перші косметичні інʼєкції зробила не задля краси, а через проблеми зі здоров’ям. У розмові з Раміною Есхакзай для її ютуб-каналу зірка поділилася особистою історією про невдалу боротьбу з хронічними мігренями. За словами Фреймут, одного разу косметолог запропонувала їй ін’єкції ботоксу як засіб проти сильних […]

Правоохоронця з Івано-Франківщини викрили на торгівлі конфіденційною інформацією

Співробітники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України та внутрішньою безпекою Державної прикордонної служби затримали заступника начальника одного з відділів правоохоронного органу Івано-Франківської області. Його підозрюють у систематичному продажі закритих даних з державних реєстрів. За даними ДБР, посадовець регулярно передавав за гроші конфіденційну інформацію, зокрема щодо розшуку осіб, обмежень на виїзд за кордон та […]