Колишні прокурори перетворили ЄДРСР на приватну базу даних

Троє адвокатів з юридичної компанії «Гарантія ваших прав» отримали підозру від НАБУ через втручання в роботу Єдиного держреєстру судових рішень. Серед них – Дмитро Борзих, колишній помічник головного військового прокурора Анатолія Матіоса. За даними слідства, адвокати мали несанкціонований доступ щонайменше до 100 кримінальних справ, зокрема – понад 30 проваджень НАБУ, пов’язаних із топкорупцією.

До 2022 року адвокати, більшість із яких — ексспівробітники військової прокуратури, залучили до схеми хакера Костянтина Сайбеля. Той через спеціальний бот і скрипт BAS отримував повні тексти судових рішень у режимі реального часу. Авторизація відбувалась за логіном одного з київських суддів, імовірно — Василя Волошина. Сам суддя заперечує свою участь, а слідство встановлює, чи ключ був переданий добровільно чи викрадений.

У розпорядженні адвокатів опинилось понад 7500 рішень. Система дозволяла шукати справи за ключовими словами, прізвищами й номерами, щодня обробляючи до тисячі запитів. У пріоритеті були провадження про обшуки, арешти та справи, які могли вплинути на бізнес-інтереси впливових осіб.

Серед фігурантів — Ігор Коломойський, Вадим Новинський, Кирило Шевченко, Борис Кауфман, Олександр Грановський, Олександр Насіковський та інші.

Слідство тривало півтора року. НАБУ встановило прослуховування в офісі фірми, однак було змушене достроково припинити операцію після скандалу навколо кабінету Валерія Залужного. Попри це, вдалося вилучити комп’ютери, телефони, ноутбуки й сервери. Дані вказують, що кожен користувач мав повний доступ до реєстру, а записані розмови дали підстави для офіційних підозр.

У січні 2025 року експерти Львівського НДІ підтвердили автентичність записів. Це дозволило продовжити розслідування та розпочати нові провадження — зокрема щодо підкупу суддів і експертів. Також з’явилась інформація, що Борзих і його команда продовжували «торгівлю експертизами» у КНДІСЕ навіть після звільнення його лояльного керівника.

Попри оголошені підозри, компанія «Гарантія ваших прав» продовжує роботу. Адвокати мають зв’язки у судах, а сам Борзих вийшов під заставу 10 млн грн. За словами джерел, він публічно хизується підтримкою «на горі» та зв’язками у НАБУ й Офісі президента.

Національна асоціація адвокатів України не тільки не ініціювала дисциплінарних справ, а й стала на захист підозрюваних, розпочавши справу проти самих детективів НАБУ. Аналогічна ситуація була і з Олегом Татаровим, якого захищала НААУ після появи підозри в хабарництві у справі Микитася.

Борзих також зберігає тісні зв’язки з представниками Банкової, зокрема — Олегом Татаровим, ексзаступниками голови ОПУ Кулебою та Смирновим. Видання нагадує: ще у 2017 році з Реєстру НАЗК зникли декларації самого Борзих, Матіоса та інших співробітників військової прокуратури — саме в той момент, коли зламувалися й закривалися персональні дані родин прокурорів.

Схожі статті

Акторка Наталка Денисенко готується до скандалів на тлі розлучення

Українська акторка Наталка Денисенко подала на розлучення зі своїм чоловіком — актором і військовим Андрієм Федінчиком. Про це стало відомо з відкритих судових даних, а сама Денисенко натякнула на майбутні складні події в житті. «Добре, що я знала, що в моєму житті буде пипець. І знаю, який пипець і плітки будуть найближчим часом. Тому трохи […]

Футболіст Мудрик пройшов поліграф після допінг-скандалу

Український півзахисник лондонського «Челсі» та збірної України Михайло Мудрик пройшов перевірку на детекторі брехні, щоби довести свою непричетність до вживання забороненого препарату. Про це повідомив генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін у коментарі для GiveMeSport. Нагадаємо, у грудні 2024 року в одній із допінг-проб Мудрика було виявлено заборонену речовину. Футболіст наполягає на своїй непричетності й не […]

Компанію помічника «слуги» спіймали на контрабанді електронок з Польщі

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) викрило масштабну схему незаконного ввезення електронних сигарет із Польщі. Ключовим фігурантом справи стала ужгородська компанія ТОВ «Тиса-Енерджі Груп», що належить Івану Чейпешу — чинному помічнику народного депутата від «Слуги народу» Анатолія Костюха. За даними слідства, саме ця фірма виступала одержувачем великих партій продукції — 149,8 тис. одиниць електронних сигарет NEW […]

Суд відкрив справу: у Полтавській громаді дрони купували вдвічі дорожче

Октябрський районний суд Полтави зобов’язав спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Центрального регіону розпочати кримінальне провадження через можливе привласнення бюджетних коштів під час закупівель квадрокоптерів Градизькою селищною радою. Йдеться про частину 4 статті 191 Кримінального кодексу — розтрата або привласнення в особливо великих розмірах. Ще в лютому заявник подав скаргу на закупівлі дронів DJI Mavic 3T […]