Хто стоїть за брендом “українських” мийних засобів “Укрхімтех”

Поки в країні воєнний стан, а державні закупівлі скорочуються до критичного мінімуму, деякі бізнесмени примудряються не просто виживати — а розквітати. Один із таких – Павло Бартковський, власник компаній, що спеціалізуються на мийних і дезінфікуючих засобах. І водночас — герой публікацій у медіа про “патріотичний бізнес” із присмаком мільйонів.

За даними видання “Антикор”, Бартковський під час повномасштабної війни встиг придбати елітну нерухомість на понад мільйон доларів. І паралельно — фігурувати у кількох судових справах, тиснучи на колишніх співробітників, яких звинувачує у… псуванні іміджу та крадіжці рецептур мийних засобів.

Бартковський — не новачок у хімічному бізнесі. Його основна компанія “Хімпроєкт” з 2006 року зайнялась мийними засобами. Потім з’явилася “Укрхімтех ЛТД”, далі — “Барокс” (записана на маму, Валентину Бартковську). У 2018 році він створює ще одну фірму — “Мірекс груп”, цього разу разом із громадянином Польщі Кшиштофом Ткачем. Складна конструкція? Ще б пак. Але насправді все просто: одна екосистема з держтендерами.

Компанії Бартковського постачають продукцію в “Укрзалізницю”, “Нафтогаз”, школи та дитсадки. Також, згідно з даними з відкритих джерел, продукція потрапляє до “Миронівського хлібопродукту” й “Ятрані”.

І все б нічого, якби не деталі, які випливають у судових реєстрах та закупівельних контрактах.

“Погані працівники все зіпсували” — або як змусити платити 7,5 млн грн за пост

Одна з найяскравіших справ — позов до колишнього працівника Олександра Дзюбана. Бартковський через компанію “Укрхімтех” просить визнати інформацію з його постів такою, що шкодить репутації. І… стягнути з нього 7,5 млн гривень. Мовляв, пост зашкодив іміджу, а отже, й доходам. Суд ще триває.

Інша справа — “крадіжка формул”. У ній Бартковський звинувачує одразу трьох колишніх співробітників: виконавчого директора, комерційного директора і технолога. Начебто вони винесли рецептури й віддали конкуренту. У листопаді 2022 року суд навіть дозволив обшуки. Але з того часу — жодного слідчого руху. Тобто, або справу “поховали”, або — навмисно “злили”, коли факти не підтвердились.

“Очевидно, що справа померла або ж слідчі зрозуміли, що були введені в оману наклепом Павла Бартковського”, — пише “Антикор”.

Українська продукція. А може, ні?

Фішка компаній Бартковського — патріотичність. Українські продукти, зроблені для українців, з українських компонентів — принаймні, так пише сайт.

Але за словами незалежних експертів, деякі інгредієнти для дезінфекторів раніше імпортувалися з… Росії. А дешевше їх купувати в Китаї. Хтось перевіряв, що всередині баночки — окреме питання.

Інфлюенсери у ЗМІ

Поки юристи Бартковського шукають “змовників”, іміджмейкери малюють картину сучасного підприємця в тилу. Останні пів року — десятки “джинсових” публікацій у медіа: від патріотизму до “етичного бізнесу”. Деякі навіть цитують філософію його управління.

Схоже, публічний образ — це така ж частина бізнесу, як дезінфектори. І можливо, навіть дорожча.

То хто такий Павло Бартковський?

На перший погляд — виробник мийних засобів. На другий — гравець тендерного ринку з серйозною нерухомістю. На третій — людина, яка під час війни будує не лише бізнес, а й власну PR-бульбашку, де злі працівники крадуть формули, суди розглядають 7-мільйонні позови за образу, а нерухомість просто “трапляється” на ринку.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]