Готується нова модельна навчальна програма «Захист України» для українських учнів

Сікорський закликав переглянути існуючі обмеження на постачання певних видів озброєнь, наголошуючи на необхідності посилення оборонних можливостей України в умовах поточних викликів. Ця пропозиція викликала жваве обговорення серед європейських лідерів та експертів з питань безпеки.

Програма має отримати гриф «Рекомендовано» за результатами експертизи та відповідний наказ до затвердження від МОН.

Оновлений проєкт програми «Захист України» відображає реалії та виклики, з якими стикається наша держава, розроблено з урахуванням досвіду та рекомендацій провідних експертів у сфері оборони, громадських організацій та освітян.

Ключові особливості та зміст проєкту програми:

Проєкт програми передбачає єдиний зміст для всього учнівства, незалежно від статі, що сприяє рівним можливостям у набутті важливих навичок. Зміст предмета охоплює широкий спектр тем, актуальних для розуміння сучасного світу, зокрема інноваційні технології, інформаційну безпеку та домедичну допомогу.

«Сьогодні наше завдання — підготувати молодь до викликів сучасного світу, який стрімко змінюється. Ми прагнемо розвивати в підлітків критичне мислення, вміння адаптуватися та реагувати. Оновлення програми предмета «Захист України» спрямовано на формування важливих життєвих навичок: від надання першої допомоги до розуміння сучасних технологій. Ми надаємо особливу увагу розвитку громадянської свідомості та системи цінностей, які допоможуть нашим дітям стати відповідальними членами суспільства. Цей предмет про можливості. Про те, як бути готовим до різних життєвих ситуацій, допомагати собі та іншим, як бути активним громадянином своєї країни», — зазначає Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

У 10 класі учні вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку. Значну увагу надають практичним навичкам: орієнтуванню на місцевості, основам інженерної фортифікації, стрілецькій підготовці.

Програма 11 класу фокусується на розвитку військових технологій, особливостях інформаційної безпеки, поглибленні знань з домедичної допомоги. Важливим аспектом є вивчення методів захисту цивільного населення в кризових умовах, можливостей і способів оборони України.

Наповнення кожного модуля сформовано на основі консультацій та обговорень з експертами та десятками таких організацій, як Victory Drones, ГО «Військова школа «Боривітер», БФ «Солом’янські котики», Всеукраїнська рада реанімації, OSINT-агенція «Molfar», Демократична школа «Майбутні» тощо.

Інноваційні підходи до навчання оновленого предмета:

Ключовий акцент проєкту — на практичній підготовці. Кожен модуль передбачає засвоєння і відпрацювання конкретних навичок з керування дронами, інформаційної безпеки, навігації, розвідки на основі відкритих джерел (OSINT), стресо- та психологічної стійкості.

Для закріплення відпрацювання практичних умінь та навичок обов’язкове проведення навчально-польових зборів або тренінгових занять. Під час реалізації програми можливе використання таких форм освітньої діяльності, як навчальні екскурсії, проєкти, ігри тощо.

Схожі статті

Привілейовані старість: як спецпенсії з’їдають мільярди з Пенсійного фонду

Поки переважна більшість українських пенсіонерів виживає на 2–4 тисячі гривень на місяць, окремі представники «привілейованих» професій отримують пенсії, які в сотні разів перевищують ці суми. Судді, прокурори, чиновники — усі вони роками формували систему спецпенсій, яка нині перетворилася на одну з найбільших соціальних нерівностей в Україні. Про те, як виникла ця кланова модель, скільки реально […]

У Лубнах викрили адміністраторок Viber-групи про місця мобілізацій

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність двох мешканок міста Лубни, які в месенджері Viber поширювали інформацію про місця роботи працівників військкоматів та поліції. Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, восени 2024 року жінки створили спільноту в месенджері, де публікували локації мобілізаційних заходів, фіксуючи їх особисто на телефони. Учасниками групи були інші користувачі, […]

Військового засудили на 5 років за дезертирство

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок учаснику бойових дій, який понад дев’ять місяців був відсутній у своїй військовій частині без дозволу командування. Йдеться про уродженця міста Славута Хмельницької області Олександра Р., якого визнано винним у самовільному залишенні місця служби. Згідно з матеріалами справи, 7 серпня 2024 року Олександр Р. залишив частину без дозволу та […]

На Хмельниччині чоловік отримував пенсію за свого товариша

На Хмельниччині чоловіка, який отримував пенсію за померлого, засуджено за шахрайство. Про повідомляє обласна прокуратура. За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено вину 63-річного хмельничанина за фактами шахрайства, підроблення офіційного документа та його використання (ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Йому призначено покарання у виді двох […]