Ексзаступнику Нафтогазу Кацубі суд відмовив у знятті судимості за розкрадання 450 млн

Суд відмовив колишньому заступнику голови правління НАК “Нафтогаз України” Олександру Кацубі у перегляді його вироку від 2017 року. Причина – відсутність нових юридично значущих обставин.

Кацуба — ексфігурант справи Сергія Курченка — намагався скасувати вирок, за яким його було засуджено за участь у злочинній організації, розкрадання державних коштів у особливо великих розмірах та службове підроблення.

У 2012–2013 роках Кацуба допоміг компанії “Газ України 2020” незаконно заволодіти паливом на суму понад 450 мільйонів гривень, використовуючи схеми фіктивних закупівель. Його дії кваліфікували за чотирма статтями Кримінального кодексу, серед яких і створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255 ККУ).

Після угоди з прокуратурою Кацуба компенсував державі 100 млн грн і отримав 1 рік і 5 місяців позбавлення волі. Завдяки “закону Савченко”, який зараховував день у СІЗО за два, він вийшов на волю в день винесення вироку.

У 2024 році Кацуба через адвоката намагався оскаржити цей вирок, заявивши, що дав зізнання “під тиском”, аби уникнути більш суворого покарання. Проте суд вказав, що угоду укладено добровільно, у присутності трьох адвокатів, і жодних доказів тиску немає.

Суд також зауважив, що термін погашення судимості за особливо тяжкий корупційний злочин ще не минув. Відповідно до закону, така судимість знімається лише через 8 років, якщо засуджений не вчиняє нових злочинів.

Олександр Кацуба також згадується в “справі вишок Бойка” — про переплату у $300 млн за бурові установки для “Чорноморнафтогазу” у часи Януковича. На той момент Кацуба обіймав посаду заступника директора компанії.

До того ж, він внесений до реєстру корупціонерів НАЗК, а його родина тісно пов’язана з Партією регіонів. Його батько — Володимир Кацуба — був нардепом VII скликання, а брат Сергій — колишній заступник глави “Нафтогазу” та нардеп від тієї ж партії.

Попри відмову в перегляді вироку, Кацуба залишається активним бізнесменом та співвласником Katsuba Corporation.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]