Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію

Раїса Богатирьова — колишня міністерка охорони здоров’я та одна з найвпливовіших соратниць Віктора Януковича — знову нагадала про себе. Уже четвертий рік вона намагається через суд домогтися перерахунку пенсії. Цього разу справу, яку не встиг розглянути скандально відомий ОАСК, перебрав на себе Волинський окружний адміністративний суд.

У позові, поданому ще у травні 2021 року, Богатирьова вимагає зобов’язати Пенсійний фонд України перерахувати їй пенсію за віком, виходячи з 90% заробітної плати чинного народного депутата станом на 1 січня 2021 року. За тодішніми розрахунками, це понад 20 тисяч гривень на місяць. Аргументи — її депутатський стаж і посилання на закон про статус народного депутата.

Після ліквідації ОАСК у грудні 2022 року, розгляд справи завис у повітрі. Але 3 березня 2025 року Волинський суд постановив розглядати справу в письмовому провадженні без виклику сторін.

За інформацією з декларацій, ще у 2012 році пенсія Богатирьової складала близько 16,5 тисяч гривень на місяць. Враховуючи загальний рівень життя та скандали навколо неї, навіть така сума вже викликала подив у суспільстві.

Втім, Пенсійний фонд відмовився надати будь-яку інформацію щодо пенсій таких осіб, як Янукович, Азаров, Табачник чи Богатирьова. Аргументація — це може створити для них “ворожий психологічний фон” та “поставити під загрозу їхнє здоров’я”.

Однак суспільний резонанс викликає не тільки сума пенсії. Богатирьова, яку звинувачували у розкраданні коштів на закупівлі ліків для МОЗ, ще у 2021 році через суд домоглася поновлення доступу до розкішного маєтку на держдачах у Конча-Заспі. Свого часу вона побудувала там будинок в рамках “інвестиційного проєкту”, але після Революції гідності її позбавили права користування нерухомістю. Судовий процес триває досі.

Раїса Богатирьова була фігурою не лише політичною, а й сімейно-бізнесовою. Її сини – Олександр і Ігор – ще за її міністерської каденції розгорнули масштабні схеми в енергетичному та фармацевтичному секторах. Один – отримував мільйонні держпідряди на поставки ліків, інший – на модернізацію ТЕС.

Після Революції гідності Богатирьова виїхала з України, а в 2019 році повернулася, де її одразу затримали. Але вже незабаром випустили під заставу. Пізніше Антикорупційний суд скасував і арешт, і запобіжний захід. З того часу про неї чутно мало, але судова тяганина за “депутатську” пенсію свідчить: боротьба за статус і привілеї триває.

The post Ексміністерка Богатирьова судиться за пенсію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

У травні зросли штрафи за порушення військового обліку та мобілізації

У травні 2025 року в Україні суттєво посилилась відповідальність за порушення правил мобілізації та військового обліку. Як повідомляє портал KadrEx, найпоширенішим видом покарання залишається штраф, однак його розмір зріс до десятків тисяч гривень. Хто і за що може отримати штраф Порушення законодавства про мобілізаційну підготовку класифікуються як адміністративні або кримінальні правопорушення. Кримінальна відповідальність настає у […]

Мін’юст скасував незаконну передачу активів компаній “Юнігран” та “Юнігран-Сервіс”

20 травня 2025 року Міністерство юстиції України скасувало реєстраційні дії, пов’язані з передачею нерухомості компаній ТОВ “Юнігран” та ТОВ “Юнігран-Сервіс”. Підставою для цього рішення стало порушення санкцій, накладених РНБО у 2023 році. Як повідомляє «СтопКор», йдеться про порушення обмежувальних заходів, зокрема заморожування активів, передбачених рішенням Ради національної безпеки і оборони від 12 травня 2023 року […]

Війна в Україні наближається до ендшпілю — аналітики JP Morgan

Аналітики одного з найбільших банків світу JPMorganChase заявили, що припинення вогню в Україні можливе вже в липні 2025 року. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на геополітичний огляд банку. Прогноз заснований на аналізі поточних темпів бойових дій і дипломатичної динаміки навколо війни. За оцінками експертів, навіть у разі подальшого просування російських військ у нинішньому темпі […]

В Україні затвердили перелік посад, де знання англійської обов’язкове

Кабінет Міністрів України затвердив перелік посад у сфері освіти та науки, для яких знання англійської мови стане обов’язковим. Вимога почне діяти через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Рішення ухвалено в межах виконання Закону України «Про застосування англійської мови в Україні». Відповідно до […]