ДБР розслідує діяльність топчиновників “Київзеленбуду”

Столична поліція разом із ДБР продовжує викривати багаторічну схему розкрадання коштів у “зеленій” сфері столиці. В епіцентрі розслідувань – комунальне об’єднання “Київзеленбуд”, його керівництво, підлеглі підприємства і підрядні фірми, які роками отримували мільйонні контракти. Суми збитків сягають десятків мільйонів гривень, а частина підозрюваних вже оголошені в розшук або сидять у СІЗО з можливістю внесення захмарних застав.

У червні 2025 року Нацполіція отримала дозвіл суду на затримання Людмили Заборської, колишньої очільниці ТОВ “Аркада Буд Холдинг” (згодом – “Лафтайт”), яка фігурує у справі щодо розкрадання понад 2,3 млн грн під час капремонту парку “Перемога” у 2018 році. Заборську оголосили в розшук ще у 2022 році. За версією її сина, вона виїхала до Швейцарії на початку повномасштабного вторгнення, але даних про перетин кордону в базі “Аркан” немає.

Інші справи не менш промовисті. Наприклад, у Дарницькому районі ПП “ДІ Проект” завищило вартість робіт навколо озера Срібний Кіл майже на 350 тис. грн. Підозру отримав заступник начальника управління капвкладень “Київзеленбуду” Олександр Гора.

А в Гідропарку директор КП “УЗН Дніпровського району” Євген Ковшун підписав акти на роботи, яких не було, на суму понад 200 тис. грн. Підрядником виступило скандально відоме ТОВ “Буд Альянс Україна”. Ковшуну повідомили про підозру ще в травні.

У 2025 році ДБР розкрило масштабну схему хабарництва: три компанії-підрядники перерахували понад 1,6 млн грн “відкатів” за проєкти у сфері озеленення. У схемі фігурують колишній гендиректор “Київзеленбуду” Юрій Бахмат та його перший заступник Олексій Лукаш. Обох арештували з можливістю внесення застави у 51,4 млн грн. Також повідомлено про підозри двом бізнесменам – представникам фірм, які домовлялися про “співпрацю” з КО на умовах 15% відкату.

Ще одна справа стосується капремонту скверу у провулку Чеховському (Шевченківський район). Підрядник – ПП “Ріалбуд”, керівник – Олексій Горбач, який нібито “заробив” майже 800 тис. грн, виконавши роботи не в повному обсязі.

Під підозрою також опинився головний спеціаліст Департаменту захисту довкілля КМДА, який, за версією слідства, не провів належну перевірку низки об’єктів, що призвело до збитків у 595 тис. грн. Йдеться про вже згаданий Гідропарк і парк Позняки, де підрядником виступило ТОВ “ДСЗ”.

Сам Департамент до червня 2025 року очолював Олександр Возний, а з кінця травня – Сергій Сабуров. “Київзеленбуд” напряму підпорядковується цій структурі, яка, схоже, неодноразово “закривала очі” на зловживання.

За даними Clarity Project, тільки компанія “Лафтайт” мала 31 контракт з “Київзеленбудом” на 178 млн грн. “ДСЗ” – 21 контракт на 77 млн, “Буд Альянс Україна” – 15 контрактів на 44,9 млн, “Ріалбуд” – 10 контрактів на 63,5 млн. Винятком є “ДІ Проект” – лише один контракт, який і став для фірми фатальним.

Цікаво, що більшість цих компаній вже фігурували у кримінальних провадженнях. За попередніми підрахунками, загальна сума завданих збитків лише по кількох епізодах – 5,3 млн грн.

Справи щодо “Київзеленбуду” тягнуться роками. Наприклад, ще у 2017 році поліція розслідувала закупівлі спецтехніки, де було викрадено понад 115 млн грн. Гроші вивели в Італію. Але й досі жоден з колишніх керівників не отримав вироку.

Це лише вершина айсберга. “Київзеленбуд” залишається одним з найбільш корумпованих комунальних об’єднань столиці. І навіть після гучних затримань та підозр, ця система не поспішає руйнуватися. Очевидно, що для цього недостатньо лише роботи слідчих – потрібна політична воля і системні зміни у підпорядкуванні та контролі за бюджетними грошима.

Схожі статті

Україна і Росія домовилися про обмін політичних в’язнів

Наші джерела повідомляють про домовленості між Україною та Росією щодо обміну не лише військовополонених, а й цивільних осіб, зокрема політичних в’язнів. За нашими даними, йдеться про розширення форматів обміну, які включатимуть утримуваних осіб по обидва боки кордону. Джерела в українських структурах раніше також підтверджували підготовку до масштабного обміну. За їхніми словами, обговорюються списки не лише […]

Олег Винник відповів на звинувачення у втечі з України

Співак Олег Винник публічно прокоментував чутки про нібито втечу з України у багажнику. Після слів продюсера Вадима Лисиці, який стверджував, що артист покинув країну, заховавшись під ковдрою, Винник вирішив поставити крапку в обговореннях. У своєму Telegram-каналі співак наголосив: він залишив Україну законно, на підставі документів, що підтверджують його статус резидента Німеччини. За словами Винника, вже […]

Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки на потяг у популярних напрямках. Пасажири масово скаржаться на «Укрзалізницю»: квитки зникають за кілька секунд після відкриття продажу, а згодом з’являються в Telegram-каналах утричі дорожче. У компанії відповіли, що в усьому винен високий попит. Компанія закликала українців оформлювати квитки не в касах, а в мобільному застосунку, […]

Стало відомо як Єрмак відповів Кремлю у перші години вторгнення

У перші години повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли Київ готувався до можливої окупації, президент Володимир Зеленський і керівник його Офісу Андрій Єрмак особисто тримали зброю в руках. Штурмові гвинтівки були при них не для параду — вони готувалися до найгіршого сценарію: прориву або останнього бою. Про це йдеться в матеріалі Financial Times, який опублікував […]