Центр громадського здоров’я оприлюднив статистику захворюваності на туберкульоз

Поки увага країни прикута до війни та економічної нестабільності, в тилу тихо, але впевнено росте інша загроза — туберкульоз. У березні 2025 року в Україні офіційно зафіксовано 1375 випадків цього захворювання. Більшість із них — нові.

Про це свідчать дані Центру громадського здоров’я при МОЗ. За місяць медики зафіксували 1028 випадків первинного захворювання. Ще понад 280 людей уже стикалися з хворобою — у них рецидив.

Найнебезпечніша категорія — 289 пацієнтів, у яких виявили лікарсько-стійку форму туберкульозу. Це означає, що звичні схеми лікування можуть не діяти, а сам процес боротьби з інфекцією стає тривалим і дорогим.

Ще 67 пацієнтів — це ті, хто колись кидав лікування, проходив його невдало або має невідому історію боротьби з туберкульозом. Тобто ці випадки потребують додаткової уваги та ризикують стати новими джерелами поширення хвороби.

Цифри б’ють по уявленнях про «зниклий» туберкульоз.
З 1375 хворих — 1296 мають легеневу форму, яка є заразною. Ще 79 пацієнтів — із позалегеневою формою, менш поширеною, але теж небезпечною.

Також Центр громадського здоров’я зафіксував чітку гендерну нерівність у цифрах: туберкульоз значно частіше вражає чоловіків (1050 випадків проти 325 у жінок). Майже кожен п’ятий хворий — ВІЛ-позитивний (248 осіб).

Попри все, вилікуватись можливо: у березні одужали 1072 пацієнти. Але це — лише частина. Стійкі форми, перерване лікування та слабкий контроль з боку системи охорони здоров’я залишають шанс хворобі далі розповсюджуватись.

Чи стане Україна новим осередком туберкульозу в Європі — залежить від рішень уже зараз.

Схожі статті

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Призов і виїзд за кордон — головний удар по бізнесу під час війни

Поки фронт тримає оборону, тил усе гучніше говорить про нестачу робочих рук. У березні 2025 року 65% українських підприємств знову визнали головною проблемою для ведення бізнесу саме брак кадрів. Про це свідчать результати щомісячного опитування Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД), оприлюднені «Главкомом». «Упродовж останніх місяців і навіть кварталів проблема браку робочої сили — […]

У Кремлі натякнули на нові атаки по енергооб’єктах України

Попри публічні домовленості з Дональдом Трампом та заявлений мораторій на атаки по енергетичних об’єктах, Росія офіційно оголосила про завершення перемир’я. 18 квітня речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що «місяць минув, але нових вказівок президент не давав». Формально — нібито кінець, неформально — кінець був із самого початку. Нагадаємо, після кулуарних перемовин Трампа та Путіна сторони […]