Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії

В Україні особи з інвалідністю мають право на відстрочку від призову, і ця норма залишається чинною навіть у воєнний час. Проте існують конкретні ситуації, в яких мобілізація осіб з інвалідністю може стати реальністю. Розберімося, коли саме це можливо.

Чи можуть мобілізувати осіб з інвалідністю?

Мобілізація осіб з інвалідністю в Україні, незалежно від групи, загалом заборонена. Закон чітко визначає, що, якщо інвалідність підтверджена відповідними медичними висновками і відстрочка була оформлена, такі особи не можуть бути призвані до армії.

Але є важливе уточнення: мобілізація осіб з інвалідністю 3 групи можлива за умов, якщо ця особа добровільно підписала контракт із Збройними силами України. Крім того, її захворювання не повинно бути настільки серйозним, щоб обмежити можливість виконувати обов’язки на службі.

Таким чином, єдиний шлях для інваліда потрапити до армії — це стати контрактником, де його діагноз буде визнано сумісним із військовою службою.

Чи потрібно йти до військкомату з інвалідністю?

Якщо інвалідність була встановлена після 24 лютого 2022 року, громадяни повинні пройти перекомісію та підтвердити свій діагноз. Однак є й винятки. Якщо інвалідність була отримана внаслідок:

  • відсутності стопи, кисті, кінцівки чи парного органу;
  • зміни групи інвалідності;
  • серйозних психічних захворювань, церебрального паралічу, онкології чи порушень розумового розвитку;
  • проходження військової служби;

то підтвердження діагнозу, як правило, не вимагається. Також перекомісію не треба проходити інвалідам 1 групи, оскільки ця група присвоюється за тяжкими захворюваннями, які важко підробити.

Коли мобілізація інваліда можлива?

Зазначимо, що мобілізація осіб з інвалідністю заборонена, однак є дві ситуації, коли така особа може потрапити на фронт:

  1. Неоформлена відстрочка. Інвалідність не автоматично надає відстрочку від служби. Чоловіки з інвалідністю повинні подати документи в територіальний центр комплектування (ТЦК) або зареєструватися через додаток Резерв+. Якщо вони проігнорують цей процес і не оформлять офіційну відстрочку, можуть потрапити до армії.
  2. Не підтверджена інвалідність. Після ліквідації МСЕК і впровадження лікарсько-експертних груп, можлива ситуація, коли під час переогляду медичні спеціалісти не визнають інвалідність. У такому разі особа потрапляє до категорії призовників.

Отже, навіть якщо людина має інвалідність, їй необхідно дотримуватися всіх процедур, щоб уникнути мобілізації. Відсутність документів, підтвердження інвалідності чи відстрочки може призвести до неочікуваного призову на службу.

The post Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Ющенко — єдиний експрезидент, якого утримує український державний бюджет

Віктор Ющенко, третій президент України, щомісяця отримує довічне грошове утримання з державного бюджету в розмірі 28 тисяч гривень. Ці кошти передбачені у програмі фінансування Офісу президента й виділяються регулярно. З 2010 року за Ющенком закріплена державна резиденція — дача №2а в Конча-Заспі. Витрати на її утримання, обслуговуючий персонал та охорону покриваються коштом бюджету. Окрім грошового […]

Кабмін оприлюднив прогнози курсу долара і зарплат до 2028 року

Кабінет міністрів України оприлюднив бюджетну декларацію на 2026–2028 роки, у якій закладено прогнози щодо курсу долара, мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Згідно з документом, уряд не очікує різкого зростання курсу валют у найближчі три роки. Прогнозований середній курс долара США становитиме: у 2026 році — 44,7 грн у 2027 році — 45,2 грн у 2028 […]

Наслідки російських ударів по Кременчуцькому НПЗ для українського ринку пального

Удари по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, які відбуваються впродовж останнього місяця, мають неоднозначний вплив на український паливний ринок. Хоча сам завод вже давно працює не на повну потужність, експерти все ж вказують на певні наслідки. За словами Геннадія Рябцева, керівника спеціальних проєктів НТЦ «Псіхея», значного впливу на ситуацію на ринку ці атаки не матимуть. Він нагадує, […]

Свято Ризоположення, професійні свята та іменини: що святкують сьогодні

Сьогодні українці вшановують одразу кілька важливих подій – від релігійного свята до професійних дат і історичних віх. Цей день поєднує у собі духовні традиції, пам’ять про визначних особистостей, а також міжнародні ініціативи, що об’єднують людей у всьому світі. Церковне свято: Покладання ризи Пресвятої Богородиці За новим церковним календарем 2 липня віряни святкують Покладання ризи Пресвятої […]