Законопроєкт про демобілізацію під час воєнного стану відкладений до весни 2025 року

Уряд України розробив законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців у період дії воєнного стану, але його подання до Верховної Ради заплановано не раніше весни 2025 року. Про це повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

За словами заступника міністра оборони України, проєкт вже готовий, але для того, щоб він був поданий на розгляд, потрібно забезпечити умови, які б не призвели до загрози існуванню держави Україна.

Затримка з поданням законопроєкту обумовлена необхідністю розробки механізму заміни великої кількості військовослужбовців, які можуть бути демобілізовані. За словами чиновників, важливою частиною цього процесу є забезпечення того, ким або чим можна замінити цих людей на передових ділянках фронту.

На сьогодні мобілізаційний резерв України складає 3,7 мільйона осіб, а загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років налічує 11,1 мільйона осіб. У Міноборони наголошують, що до подання законопроєкту ще необхідно завершити низку підготовчих заходів для гарантування безпеки країни в умовах триваючої війни.

Нагадаємо, згідно з первісними планами Міноборони, роботу над законопроєктом мали завершити до 18 грудня 2024 року, проте з огляду на складність ситуації, терміни подання законопроєкту було перенесено на наступний рік.

The post Законопроєкт про демобілізацію під час воєнного стану відкладений до весни 2025 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Привілейовані старість: як спецпенсії з’їдають мільярди з Пенсійного фонду

Поки переважна більшість українських пенсіонерів виживає на 2–4 тисячі гривень на місяць, окремі представники «привілейованих» професій отримують пенсії, які в сотні разів перевищують ці суми. Судді, прокурори, чиновники — усі вони роками формували систему спецпенсій, яка нині перетворилася на одну з найбільших соціальних нерівностей в Україні. Про те, як виникла ця кланова модель, скільки реально […]

У Лубнах викрили адміністраторок Viber-групи про місця мобілізацій

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність двох мешканок міста Лубни, які в месенджері Viber поширювали інформацію про місця роботи працівників військкоматів та поліції. Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, восени 2024 року жінки створили спільноту в месенджері, де публікували локації мобілізаційних заходів, фіксуючи їх особисто на телефони. Учасниками групи були інші користувачі, […]

Військового засудили на 5 років за дезертирство

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок учаснику бойових дій, який понад дев’ять місяців був відсутній у своїй військовій частині без дозволу командування. Йдеться про уродженця міста Славута Хмельницької області Олександра Р., якого визнано винним у самовільному залишенні місця служби. Згідно з матеріалами справи, 7 серпня 2024 року Олександр Р. залишив частину без дозволу та […]

На Хмельниччині чоловік отримував пенсію за свого товариша

На Хмельниччині чоловіка, який отримував пенсію за померлого, засуджено за шахрайство. Про повідомляє обласна прокуратура. За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено вину 63-річного хмельничанина за фактами шахрайства, підроблення офіційного документа та його використання (ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Йому призначено покарання у виді двох […]