Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок

Ще кілька років тому український бізнесмен Дмитро Коваленко заробляв на торгівлі російським вугіллям. Тепер він розширює свій вплив у газовидобувній сфері України, інвестуючи в Майницьке газове родовище у Львівській області.

За митними даними, швейцарська компанія Adelon AG, яку контролює Коваленко, у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії «МелТЭК», витративши на це понад 87 мільйонів доларів. Загалом разом із закупівлями в інших російських постачальників ця сума перевищила 100 мільйонів доларів.

Цікаво, що торгівля тривала навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну – щонайменше до серпня 2022 року.

Вхід у газовидобуток

На початку 2025 року компанія Afki Investments Ltd, власником якої є син Коваленка – Даниїл Коваленко, стала контролювати 83,7% ТОВ «Навігатор Майницьке». Це підприємство має ліцензію на розробку Майницького газового родовища у Львівській області.

Раніше за цей актив боролися відомі українські бізнес-групи:

  • інвестбанкір Ігор Мазепа,
  • екснардепи Віталій Данілов і Ігор Котвіцький.

Після багаторічного корпоративного конфлікту у січні 2025 року сторони уклали мирову, і вже в лютому родовище перейшло під контроль династії Коваленків.

Дмитро Коваленко будує енергетичну імперію?

Окрім газовидобутку, Коваленки стали міноритарними власниками сервісної компанії «Навігатор Інвест», яка займається облаштуванням газових і нафтових родовищ.

Наступна ціль? Ймовірно, бурова компанія «Навігатор Комплект», яка вже зараз володіє 16,22% ТОВ «Навігатор Майницьке» і є одним із найбільших бурових операторів в Україні.

Не тільки газ: бурштинові справи Коваленка

Ще до війни Дмитро Коваленко намагався увійти в бурштиновий бізнес.

Його афілійовані компанії «Граноіл», «Древстецтехнологія» і «Екотехбуд» отримали дозволи на розвідку бурштину в Житомирській області на 450 га. Але бізнес не пішов:

  • «Граноіл» ліквідували,
  • «Древстецтехнологія» – банкрутує,
  • «Екотехбуд» – судиться з Генеральною прокуратурою через скасування дозволів.

Єдина значуща ділянка, яка залишилася в руках пов’язаних із Коваленком структур – «Єльне» у Рівненській області (516,43 га). Її у 2023 році на аукціоні придбала компанія «Електрон Стоун» за 6,58 млн грн.

Цікава деталь:

  • Власником «Електрон Стоун» є Євген Клименко.
  • Людина з такими ж ПІБ є співвласником вугільних підприємств «Шахтерская» і «Антрацит», які працюють на окупованих територіях ЛДНР.

Дмитро Коваленко за останні роки пройшов шлях від торгівлі російським вугіллям до контролю над газовими та бурштиновими активами в Україні. Його бізнесові інтереси розширюються, і тепер він не тільки експлуатує українські надра, а й може отримати значний вплив на ринок енергетики та видобувної галузі.

Це ставить серйозні питання щодо походження капіталу, зв’язків Коваленка з російськими фінансовими потоками і можливого використання енергетичних активів України у схемах виведення грошей за кордон.

The post Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Їжа за графіком: як час вечері впливає на сон, вагу і здоров’я

У сучасному ритмі життя ми звикли рахувати калорії, зважати на склад продуктів і вивчати етикетки. Але чи зважаємо ми на те, коли їмо? Виявляється, для здоров’я, енергії, сну та навіть схуднення не менш важливою є пора доби, коли ми вечеряємо. Дослідження свідчать: харчування, метаболізм і біоритми тісно пов’язані. Рання вечеря — не просто звичка, а […]

Google посилює захист Android: вкрадені смартфони перетворюються на «цеглу» без підтвердження власника

Google оголосила про подальше вдосконалення функції безпеки Android, спрямованої на унеможливлення використання або перепродажу вкрадених смартфонів. Основна увага зосереджена на посиленні механізму Factory Reset Protection (FRP) — захисту після скидання пристрою до заводських налаштувань. Ці нововведення було анонсовано під час заходу Android Show: I/O Edition, а запуск функцій очікується вже найближчим часом, імовірно — з […]

У Києві виявили «переплату» в 150 тисяч грн на одноразовому посуді для шкільних укриттів

У столиці виявлено новий приклад нераціонального використання бюджетних коштів. Головного бухгалтера управління освіти Подільської районної державної адміністрації підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі одноразового посуду для укриттів у школах. За інформацією, оприлюдненою поліцією Києва, йдеться про закупівлю кухонного приладдя для 70 укриттів, розташованих у навчальних закладах Подільського району. Договір із постачальником було укладено ще […]

ПівдГЗК заборгувала державі 30 мільярдів, – податкова готує розпродаж майна

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівдГЗК) опинився в центрі гучного фінансового скандалу. Верховний Суд України зобов’язав підприємство сплатити до державного бюджету податки, ухилення від яких стало можливим через схему виведення дивідендів за кордон. Мова йде про суму, що перевищує 29,8 мільярда гривень. Протягом трьох років ПівдГЗК виплачував дивіденди на користь 12 кіпрських компаній, при цьому скориставшись пільговою […]