WTA звинуватили в моральному насильстві над українською тенісисткою

Українська тенісистка Леся Цуренко подала позов до федерального суду США проти Жіночої тенісної асоціації (WTA) та її очільника Стіва Саймона. Справа не лише про спорт – мова йде про моральний тиск, подвійні стандарти та ігнорування війни в Україні.

Позов до Окружного суду Південного округу Нью-Йорка, який було подано ще в листопаді 2024 року, містить звинувачення у порушенні контракту, недбалості, нанесенні емоційної шкоди і навіть в неприйнятній внутрішній політиці WTA, яка нібито унеможливлює подання гравцями будь-яких претензій.

WTA у відповідь подала клопотання про відхилення позову, назвавши його «юридично неспроможним». Але 16 квітня Цуренко подала оновлену скаргу. WTA має визначитись із реакцією до 30 квітня.

Ключова подія – зустріч у березні 2022 року між Цуренко, Світоліною, Костюк та головою WTA. Тоді Стів Саймон пообіцяв, що будь-які публічні заяви російських чи білоруських гравців на підтримку війни тягнутимуть за собою дискваліфікацію. Але, як зазначає Цуренко, жодного відсторонення так і не відбулося.

Яскравий приклад — Вероніка Кудерметова, яка з’явилася на «Ролан Гаррос» з логотипом спонсора «Татнефть», компанії з оборонних санкційних списків ЄС.

А ще — спроба українських тенісисток провести презентацію про війну, яка, за словами Цуренко, була заблокована з ініціативи Саймона.

Найболючішим став інцидент навесні 2023-го. За словами тенісистки, під час особистої зустрічі Саймон заявив, що підтримка війни — це просто думка іншої людини, яка не має тебе ранити. Тоді ж Цуренко відмовилася виходити на корт проти Аріни Соболенко — через панічну атаку.

Вона переживала емоційні зриви, втрату концентрації, почуття сорому, і, зрештою, втратила контроль над кар’єрою.

Її тренер Нікіта Власов вимагав внутрішнього розслідування. Але WTA почала перевірку не щодо Саймона, а щодо самого Власова — за «порушення кодексу поведінки».

WTA стверджує, що діє відповідно до принципів рівності, і не вважає себе винною. В офіційній позиції, оприлюдненій The Athletic, йдеться про підтримку українських тенісисток, але без дискримінації «нейтральних» спортсменів з РФ і Білорусі.

«Ми розчаровані рішенням пані Цуренко шукати правди у суді», – резюмує асоціація.

16 квітня Цуренко оприлюднила публічну заяву, де написала:

«Навіть у найстрашніших кошмарах я не могла уявити, що професійний тур, який я вважала своєю домівкою, перетвориться на страшний і чужий простір, де голова організації вчинить щодо мене акт морального насильства».

Це — перший випадок, коли український спортсмен офіційно оскаржує дії міжнародної спортивної організації через відсутність реакції на агресію РФ.

Попри заяви WTA про нейтралітет, справа Цуренко може стати прецедентом, який нарешті змусить спортивні організації змінити свою політику — або хоча б перестати називати моральну травму «особистим сприйняттям».

Схожі статті

Акторка Ада Роговцева поділилася архівним фото з покійним сином у річницю його смерті

1 липня 2025 року виповнилося 13 років із дня смерті Костянтина Степанкова — актора, режисера та сина народної артистки України Ади Роговцевої. У пам’ять про нього акторка поділилася зворушливою архівною світлиною в Instagram. На чорно-білому фото Степанков ніжно обіймає маму за плечі. «1-го липня 2012 року — день смерті мого сина», — лаконічно підписала фото […]

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи. Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми. За його словами, постійне відчуття самотності […]

ВАКС розглядає справу міністерки юстиції: слідство вказує на корупційний ланцюг у владі

Сьогодні Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у резонансній справі проти міністерки юстиції Ольги Стефанішиної. Її обвинувачують у розтраті державних коштів. За версією слідства, гроші Мін’юсту виводилися на фіктивну компанію, зареєстровану у квартирі, що належить чинному міністру енергетики Герману Галущенку. Поведінка самої Стефанішиної лише підсилює підозри. Міністерка систематично пропускає судові засідання, посилаючись на «міжнародні зустрічі». […]

20 мільйонів доларів на військову форму: скандал із закупівлею часів Резнікова

У 2022 році Міністерство оборони України перерахувало $20 млн передоплати британській компанії “Sinclair & Wilde LTD”, що має зв’язки з франко-ізраїльським бізнесменом Філіпом Соломоном. Ці кошти були частиною угоди на постачання військового одягу на загальну суму $35 млн, який мав виготовити турецький виробник “Barer”. Про це повідомляє журналіст Юрій Ніколов. Із отриманих коштів $10 млн […]