Вдову Кузьми ошукали на 1,5 мільйона гривень

Скандал навколо музичного лейбла Moon Records набирає обертів. Співзасновника компанії Андрія Пасічника оголосили в розшук за підозрою у шахрайстві з авторськими правами на пісні покійного Кузьми Скрябіна. Офіс Генерального прокурора звинувачує його в організації схеми з умисного заниження кількості прослуховувань композицій артиста на стримінгових платформах, щоб не виплачувати належні кошти вдові Кузьми, Світлані Бабійчук.

Після трагічної смерті Кузьми Скрябіна всі авторські права на його творчість перейшли до його дружини. Бабійчук створила компанію, яка мала управляти цими правами. У 2015 році вона уклала угоду з Moon Records, за якою мала отримувати 70% доходів від прослуховувань пісень артиста, тоді як лейблу залишалося 30%. Однак, замість обіцяних виплат, вдова отримала масштабні проблеми.

Слідство встановило, що керівництво Moon Records зумисне приховувало справжні обсяги прослуховувань пісень Скрябіна. Більше того, компанія використовувала підконтрольну іноземну фірму для відмивання доходів, отриманих від творчості артиста. Унаслідок таких махінацій Світлану Бабійчук ошукали на суму щонайменше 1,5 мільйона гривень.

Раніше підозру було вручено директорці лейбла Тетяні Корчемасі. За версією прокуратури, вона підробляла документи, які підтверджували нібито низькі доходи від творчості Скрябіна, і безпосередньо брала участь у схемах із приховування коштів. Зараз обвинувальний акт щодо Корчемаси передано до суду, де їй загрожує до 12 років позбавлення волі за шахрайство у великих розмірах та підробку документів.

Сам Андрій Пасічник заперечує свою причетність до злочинів і продовжує уникати правоохоронців. Однак, за словами представників прокуратури, вони мають достатньо доказів, які вказують на його ключову роль у махінаціях.

Ця справа є не лише питанням відновлення справедливості для родини покійного Кузьми Скрябіна, але й важливим сигналом для музичної індустрії. Шахрайство з авторськими правами залишається серйозною проблемою, яка вимагає уваги не лише з боку правоохоронців, але й суспільства. Зараз доля справедливості у руках суду, який має встановити міру відповідальності керівництва Moon Records.

The post Вдову Кузьми ошукали на 1,5 мільйона гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]